Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha titkosként adok le egy...

Ha titkosként adok le egy dolgozatot, mert üzleti titoknak minősülő adatokat tartalmaz, azt a védés utána megnézheti bárki is, bármilyen külön engedéllyel? Vagy csak az én külön engedélyemmel lehetséges betekintés?

Figyelt kérdés

2021. jan. 1. 17:14
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
Elvileg nem. Gyakorlatilag igen. Nálunk nem lehet titkosítani, pont azért mert senki se akarja a felelőséget vállalni. Ha véletlenül kikerülne akkor az adott ember aki felelős érte: a fenntartó: akár börtönbe is kerülhet.
2021. jan. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Na látom ez rossz kategóriába lett berakva. Amúgy köszönöm a választ.
2021. jan. 1. 17:34
 3/4 anonim ***** válasza:
47%
De azt se nézhetik meg ami nem titkos. Engedélyed kell ahhoz is. A neten se tudsz letölteni semmilyen szakdolgozatot csak amit a szerző engedelyezett. Felmész ELTE-re vagy DE-re szinte minden szakdoga lakatos. Kérned kell hogy megtekintsd. Sok Egyetem meg felse rakja sehová. A tanszéken vannak csak bent. Esélyed sincs elolvasni. A konzulensek szoktak adni, akik eddig nála voltak.
2021. jan. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#3. Azért "lakatos", mert a szakdolgozatokat főszabály szerint csak az egyetemi hálózatról lehet megtekinteni, általában a suli könyvtárának gépein.


A titkosítás egyetemenként szerintem eltér, de úgy tudom max. 5 évig érvényes a titkosítás, hiszen addigra "elavulttá" válhatnak a benne lévő adatok, így felesleges a további titkosítás.

2021. febr. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!