Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Becsületsértés ha valaki...

Becsületsértés ha valaki köcsög kurvának, drogosnak nevez alkohol befolyasa alatt?

Figyelt kérdés
Hangfelvételes bizonyítékom van róla.

2021. jan. 15. 19:34
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
nagy nyílvánosság előtt?
2021. jan. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:

Nem, bent a lakasban.

Edesanyammal közöltük vele, hogy szeretnék hogy elköltözzön (neveloapam) erre ő ram nézve "nekem egy köcsög drogos k@rva ne mondja meg, hogy mit csináljak"

2021. jan. 15. 19:37
 3/34 anonim ***** válasza:
100%
akkor nem számít annak
2021. jan. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
77%
Ha az vagy, akkor ez igazság beszéd, mint a volt nagy vezérünk mondta úgy 15 éve.
2021. jan. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

Az a gond, hogy szinte lehetetlen kirakni

Bíróságra nem mehetunk el kijelentetni (kormányhivatalban mondták, hogy bírósági úton lehet) de nem tudunk, mert nem enged ki minket konkretan, anyaval meg egy helyen dolgozik így ott tudja figyelni hogy nem e kér segitseget. Termeszetesen mikor egyedül voltam szóltam mar rendornek, 2szer kijottek, de nem tesznek semmit, azt mondták bantani nem bantott minket, van mit ennunk, ez a neveloapam bejelentett lak címe szoval utcára sem tehetjük ki ha nincs hova koltozzon.

2021. jan. 15. 19:39
 6/34 anonim ***** válasza:
54%
Miért becsületsértés az ha valaki az igazságot mondja el?
2021. jan. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

Nem, nem az igazsag. Hogy lennék drogos? Barataim sincsenek mert olyan eletem van hogy senki sem kíváncsi rám (alkoholista szulok)

K@rva? Baratom sem volt még soha.

Tudom hogy semmit nem er h ide kiirkalom ezeket, de valahogy képes vagyok még megoldasban remenykedni..

Es ti, akik leirjatok, hogy ez az igazsag.. Nem, nem az es ez egyaltalan nem segit egy alapbol romokban levo lelkivilagon. 2 eve pszichiáterekhez járok mert nem tudom feldolgozni ami itthon van, aztan mire picit jobban erzem magam újra kapom ezeket a szavakat.

2021. jan. 15. 19:43
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

ha segítség kell akkor ne a gyakorira gyere


ez az oldal a gyűlölködésről és a trollkodásról szól

2021. jan. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
82%

De szép is lenne, ha bárkit fel lehetne jelenteni, mert részegen "leb*ziz", "leQrváz" valakit... ki se jönnénk a bíróságról.


BTK 227. § - Becsületsértés

Aki (...) mással szemben a) a sértett munkakörének ellátásával, közmegbízatásának teljesítésével vagy közérdekű tevékenységével összefüggésben b) nagy nyilvánosság előtt a becsület csorbítására alkalmas kifejezést használ, vagy egyéb ilyen cselekményt követ el (...)


forrás: [link]

2021. jan. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
72%

Igen, becsületsértés.

A nagy nyilvánosság előtt elkövetett becsületsértés csak súlyosbító tényező lenne.

Az nem számít, hogy drogos, esetleg prostituált vagy-e. Ha mondjuk az lennél, akkor is becsületsértés volna.


Az viszont tény, hogy ez még csak szabálysértés, nem bűncselekmény. Ez a bcs enyhébb formája.

2021. jan. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!