Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen jogsértés, hogyha egy...

Milyen jogsértés, hogyha egy Facebook csoportból kizárnak, mert nem tettem közzé benne egy személyes adatot?

Figyelt kérdés

Egy tag sértegetni kezdett, miután jeleztem moderátornak ő nem hogy kizárta volna,hanem egy másik hozzászólásomban nehezményezte,hogy miért nem hoztam nyilvánosságra egy személyes dolgot azután arra hivatkozva kizárt de a másik tagot nem korlátozta!


1. Személyes adat védelme ?


B. Obszcén szavak?


Minek minősül?


Továbbá, ha kitiltottak egy csoportból a hozzászólásaim ill. posztjaim benne maradnak?


Ki felelős ezért,a sértegető a moderátor vagy esetleg a Facebook?


[link]



Személyiségi jogokból annyi van, mint égen a csillag, Facebookon pedig meglehetősen könnyű szinte mindegyiket megsérteni. Egy kevésbé előnyös partifotóval ugyanis számos polgárjogi pontot sérthetünk, kezdve a becsület vagy épp a jó hírnév sérelmén át a magánlakás védelmének és az emberi méltóság megsértéséig.


A Bán és Karika Ügyvédi Társulás szerint ráadásul ezeket a jogsértéseket gyakran meggondolatlanul és akaratlanul tesszük


2021. jan. 16. 15:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Semmilyen.
2021. jan. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Próbáld már felfogni, még ha nehéz is, hogy a facebook egy magánhonlap. Minden ok indoklás nélkül azt tilt le amit és akit akar. Semminemű jogorvoslatnak helye nincs akkor sem ha fejtetőre állsz. Ez épp olyan mintha téged köteleznének, hogy engedd be a lakásodba, akit épp nem szeretnél. Mondjuk legyen Rogán Toncsi. :D
2021. jan. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Páran már írták,hogy ne vegyem figyelembe itt az első hozzászólásokat mert csak huly.......ket irkálnak,hát igazuk volt!


Gondolom ennyi idő alatt,hogy gyorsan,"csípőből" tudjatok válaszolni és ti legyetek az elsők (csak nem abban amiben godoltátok) nem olvasta el egyikőtök sem amit belinkeltem!

2021. jan. 16. 15:11
 4/5 anonim ***** válasza:
Na akkor igazi jotanácsot kaptál. Tégy eszerint! Csak vedd figyelembe, ha az elsöt semmisnek tekinted akkor az eddigi második lesz az elsö számodra. Ha az igy elsöként értékelt .....stb!
2021. jan. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Próbáld már felfogni, még ha nehéz is, hogy a facebook egy magánhonlap. Minden ok indoklás nélkül azt tilt le amit és akit akar."


Húúú, de seggbuta ember vagy te.

2021. jan. 17. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!