Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezért feljelenthet?

Ezért feljelenthet?

Figyelt kérdés
Dolgoztam egy cégnél, nem a munkaszerződés szerint fizetett ki, ezért miután felmondtam egy közösségi oldalra posztoltam hogy miket művel a munkásaival, szabadságot nem fizeti stb stb de nevet sehova sem irtam illetve cég nevet sem. Többen felismerték a poszt alapján mert már sok munkást átvert és páran megnevezték. Most azzal fenyeg hogy feljelent, biroságra ad. Megsértettem ezzel a személyi jogait vagy ilyesmi?

2020. dec. 31. 01:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
32%

Nem, feltéve ha igazat írtál.

Rágalmazás esetén bizonyításnak van helye. Ha valakire azt mondják, hogy egy ..., és tudják bizonytani, hogy tényleg az, akkor nem rágalmazás, csak tényközlés történt.


Rágalom csak olyasmi lehet, ami nem igaz.

2020. dec. 31. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Minden ami a posztban van az valos, minden kifizetést utalást vissza lehet követni. Semmi valotlan nem lett állitva
2020. dec. 31. 02:23
 3/19 anonim ***** válasza:
Nem.
2020. dec. 31. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
93%

Tök jó, hogy megismerhettük az első válaszoló elképzeléseit a jogról - annak természetesen semmi köze a valósághoz.


A rágalmazásnak - jogászi nyelven - nem tényállási eleme az állított tény valótlansága. Ez azt jelenti, hogy rágalmazni valós tényállítással is lehet, feltéve, hogy az állított tény a becsület csorbítására alkalmas.


Ettől teljesen független, hogy a valóság bizonyítása büntethetőséget kizáró ok, azaz nem büntethető az elkövető, ha az állított tény valósnak bizonyul. A valóság bizonyításának azonban korántsem minden esetben, hanem a Btk. 229. § (2) bekezdése szerint csak akkor van helye, ha a tény állítását, híresztelését, illetve az arra közvetlenül utaló kifejezés használatát a közérdek vagy bárkinek a jogos érdeke indokolta.


Közérdek vagy jogos magánérdek hiányában senkit nem fog érdekelni, hogy a tényállítás valós volt-e vagy sem, a bíróság nem is vizsgálja. Úgyhogy ez az elsőként eldöntendő kérdés.

2020. dec. 31. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Tehát ha jol értem az utolsó kommentet

Én ezt a posztot azért irtam hogy mást ne tudjon átverni mint engem igy akkor nem vagyok büntethető ha feljelent?

2020. dec. 31. 08:59
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Én biztosan erre hivatkoznék, de akkor neked kellene bizonyítani a valóságtartalmat. De én nem hiszem, hogy feljelent, ha vaj van a füle mögött.
2020. dec. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Bizonyitani azt hogy nem fizette ki a túlórákat ugy ahogy azt törvényesen kell azt gond nélkül illetve a ki nem fizetett szabadságot is, minden vissza követhető a bankszámla kivonaton hogy mikor mennyit utalt stb. Tudomásom szerint 8 birósági ügye van folyamatban hasonló dolgok végett tehát a becsületessége alapból megkérdőjelezhető
2020. dec. 31. 11:20
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Na pont ezért nem fog feljelenteni.
2020. dec. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ
2020. dec. 31. 11:49
 10/19 anonim ***** válasza:

Nekem itt a GYK-n irkálta privátban egy illető, hogy feljelent. Én mondjuk névvel írtam róla. De aztán linkeltem neki a jogszabályt, leírtam a paragrafusokat, hogy miért nem vagyok büntethető (közérdek eljárása miatt), onnantól nem jelentkezett többet.

(Az még az érdekes, hogy gyakorlatilag ingyen reklámoztam a áruját, csak leírtam, hogy egyes dolgokra figyelni kell vele kapcsolatban, de még így is érdemes vele üzletelni, ha odafigyelünk, és nem hagyjuk magunkat becsapni.)

2020. dec. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!