Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elméleti kérdés: Elővehetnek...

Elméleti kérdés: Elővehetnek érte?

Figyelt kérdés
Ha én az udvaromban egybetörőt tetten érek, és én egy KKVE eszközzel (gumibot, vipera, >8cm pengehossz, paprikaspray stb) utána megyek, és elkapom, rendőrt hívok. Elővehetnek azért, mert magánterületről kivittem magammal a KKVE eszközt?

2021. jan. 17. 12:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
Természetesen.
2021. jan. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, az még kimaradt, hogy ezeket ilyenkor elveszik, vagy csak csekket kapok?
2021. jan. 17. 12:45
 3/13 anonim ***** válasza:
8%

Magán területen sem védheted meg magadat, mert a hatalom ilyesmitől is retteg.

Igaz, az ellenkezője áll a törvényükben, de ne higgy nekik! Ezek a saját törvényeiket sem tartják be.

2021. jan. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mit csinálsz a betörővel. Ha utánamész és az utcán agyonvered a gumibottal, viperával, leszúrod a karddal, maradandó egészségkárosodást okozol a paprikaspray-vel, akkor biztosan nem csekket kapsz, hanem lefoglalják bűnjelként, Te pedig önbíráskodásért, és azért felelsz majd, ami a betörővel történt, pl. testi sértés, gyilkosság. Esetleg, ha jószívű az ügyész és a bíró, enyhítő körülmény lehet, hogy előtte betört hozzád, bár azért legyen tanúd, hogy tényleg betört hozzád, és nem random kaptál el egy járókelőt az utcán.
2021. jan. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%

Utána mész. Megsérül. Simán rád húzzák az önbíráskodást.

(függetlenül attól, hogy simán bele kellene férnie az önvédelembe az elkövető visszatartásának.

2021. jan. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Hát, itt nem is éppen önvédelemről hanem tettenérésről van szó, de ha már itt tartunk, nem tudom mi lenne bármi ellenem felhozható, ha a saját telkemen megvédeném magam valamilyen legális eszközzel vagy anélkül.
2021. jan. 17. 12:55
 7/13 A kérdező kommentje:
4-5. Itt a KKVE eszközöknek annyi a szerepük, hogy nálam maradt mikor követtem. Tehát sérülést azokkal nem okozhattam volna.
2021. jan. 17. 12:59
 8/13 A kérdező kommentje:
És azzal mellőztem a törvényes utat, hogy utána mentem?
2021. jan. 17. 13:01
 9/13 anonim ***** válasza:
A saját telkeden is csak akkor védheted meg magad, ha rád támad, kivéve éjjel, amikor enyhítő körülmény, ha csoportosan vagy felfegyverkezve törnek be. Ha nappal tetten éred, Ő elkezd menekülni megpróbálhatod visszatartani valamilyen formában, aztán majd a rendőrség / ügyészség eldönti, hogy arányos volt-e, ha nem sikerül telken belül tartani anélkül, hogy mondjuk szétverted volna a fejét, míg a rendőrség kiér.
2021. jan. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Úgy gondoltam hogy támad, ezért "védelem". Szerintem ha kézzel próbálom visszatartani az csak arányos, nem?
2021. jan. 17. 13:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!