Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Melyik büntetőügy a súlyosabb?

Melyik büntetőügy a súlyosabb?

Figyelt kérdés

Sajnos engem a Békéscsabai Járási Ügyészség vádol egy rendbeli, a btk.365 szakasz rablással, melynek kára 180 ezer forint. Valamint egy félórával korábban egy sportcsarnokból történt üzletszerűen a helyen a használó vagy a tulajdonos engedélye nélkűl megtévesztve elkövetett lopással, a kár 49.500 forint. Azonban a sértett adatai a nyomozati anyagban szerepel és én elküldtem neki postán 49.500 forintot. Tagadok végig.


A médiában egykor valamiért felkapott lett egy ügy szintén Békéscsabán, hogy egy csaló jósnőt a Békéscsabai Járásbíróság elítélt 5 év azaz öt év letöltendő börtönre. Csalást követett el több néven minősítve.

Mert: Emberektől csalt ki pénzt, ékszereket 130 millió forint értékben, tehát az nagyon sok pénz, végig tagadott, de a bíróság bűnösnek találta és elsőfokon az előbb említett büntetést kapta. Az előbb olvastam, hogy Békéscsabán eddig milyen bűnügyek voltak és ilyenre bukkantam.


Nos melyik a súlyosabb ügy, az enyém vagy ez a csaló jósnőé?



2021. jan. 19. 13:56
 1/2 qkker1 ***** válasza:
Ideje lenne, ha bavarrnának végre Levike,bent nem netezhetnél!
2021. jan. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ezt ez alapján nem lehet megmondani. Mert nem csak a büntetési tétel számít, vagy az elkövetési érték, hanem egy csomó más tényező. Lehet lopni valakitől 100.000 Ft-ot is úgy, hogy bemész a házába zárfeltörés módszerével és kipakolod, meg lehet valakit azzal fenyegetni, hogy megölöd, ha nem adja oda a nála lévő pénzt, ami mondjuk 500 Ft. Az egyik lopás, a másik rablás és utóbbi sokkal súlyosabb bűncselekmény. Akkor is, ha csak 500 Ft-ról van szó. A lényeg az elkövetés módja ebben az esetben, nem az elkövetési érték. És nyilván a büntetés kiszabásánál vannak a büntetéskiszabási körülmények. Amik úgyszintén teljesen mások lehetnek két embernél, ezért még két teljesen azonos bűncselekménynél is lehet teljesen eltérő ítélet.
2021. jan. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!