Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magánszemély birtokolhat...

Magánszemély birtokolhat emberi maradványokat?

Figyelt kérdés
2021. jan. 24. 16:11
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Mire gondolsz egészen pontosan? Egy elhunyt hozzátartozód hamvait tárolhatod otthon, ha erre célzol.
2021. jan. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%
Az attól függ! Gyilkosságból származó, emberi maradványokat szigorúan tilos. Mint ahogy értékes régészeti leletet, pl őskori lábszárcsontot. De hamvakat birtokolhatsz, mint ahogy vesekövet, kihúzott fogat, lábkörmöt, hajat stb.
2021. jan. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Természetesen, de ezeknek száz évesnél idősebbnek kell lenniük.
2021. jan. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Bocsi, a leírást valahogy lehagytam. Szóval arra gondolok, hogyha mondjuk egy rég elhagyott falu temetőjében kiások egy csontvázat, akkor az az enyém lehet?


A falu olyan szinten eltűnt, hogy ma már nyoma sincs, mezőgazdasági terület. A csontok viszont az 1700 nem tudom hányas dátum után kerültek a földbe, tehát nem számítanak régészeti leletnek.

2021. jan. 24. 17:46
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha a terület tulajdonosa engedi, akkor szerintem nincs akadálya.
2021. jan. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Szóval arra gondolok, hogyha mondjuk egy rég elhagyott falu temetőjében kiások egy csontvázat, akkor az az enyém lehet?"


Hát ilyet nem lehet. Ez kegyeletsértés.

2021. jan. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Amikor nagymamámék építették a házukat, kellett a telekre földet vinni. Mivel volt erdőjük, szántójuk, stb., az egyik nem művelt területről hozatták. Amikor egy koponya és lábszárcsont előkerült, azon túl, hogy mama kitért a hitéből, értesíteni kellett a rendőrséget, stb. Kiderült, hogy egy régi temető volt ott (vagy legalábbis onnan került oda csont).

Szóval ezesetben pl nem tudom mi a jogállás. Én a helyedben nem tenném. Mindig is akartam egy igazi koponyát, de visszatartott az, hogy az egy valamikor élő ember koponyája...

2021. febr. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!