Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet-e büntető jogban perújra...

Lehet-e büntető jogban perújrafelvételt kérni ha nincsen bizonyíték?

Figyelt kérdés
Csalás áldozata lettem. Kicsalták az aláírásom egy kölcsönszerződéshez de nem adtak a csalók pénzt. Kamatokkal együtt 15 millió forintot követelnek és se nekem, sem pedig nekik nincs bizonyítékuk, hogy történt vagy nem történt pénzátadás. Az egyik csalót ítèlték csak el, a másik meg áldozat lett szintén, de majdnem engem is csalással vádoltak meg, mert nem akarom visszafizetni. Szerencsére az ügyvédem megálljt parancsolt. A végeredmény az lett, hogy igenis történt pénzátadás és mert a csalók azt állították, hogy hozzám került a pénz nekik hittek, nem pedig nekem. Hiába hallgattak ki szemtanúkat, hogy nem látták azt hogy az aláírást követően kaptam volna pénzt és hiába nyilatkozta le az egyik csaló írásban, hogy nála landolt az összes pénz mégis nekem kell visszafizetnem. Ilyenkor mit lehet tenni? Lehet perújrafelvételt kérni büntető ügyben? Mert ezt a büntető ítéletet nem fellebezte meg az ügyvédem, hanem visszadobták polgárira és ott született meg ez a döntés első fokon. Az egyik csaló meg csak felfüggesztettet kapott. A csalás tényállását is megállapították. Akkor nem értem, hogy még miért tárgyalok? Bizonyíték nélkül hogy lehet ilyen ítélet? Engem kisemmizhetnek egy aláírással?

2021. jan. 27. 04:33
 1/10 anonim ***** válasza:
57%

Tehát aláírással hitelesítetted hogy a pénzt megkaptad.


Itt egy pont. Minden más már csak részlet-kérdés.

2021. jan. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Légyszi a kérdésre válaszolj vagy ha nem értesz hozzá ne válaszolj.
2021. jan. 27. 10:14
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

#1 vagyok:


Büntető-eljárásban nincs olyan, hogy perújrafelvétel.


Bejelentést teszel a rendőrségen, bemutatod a bizonyítékokat, és a nyomozó eldönti hogy fent áll -e a bűncselekmény alapos gyanúja.


Ha igen, akkor nyomozás indul.

2021. jan. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Perújítást akkor lehet kérni, ha van új bizonyíték az ügyben.

Másképp mégis miért lehetne kérni, mert rossz az idő?


Van még lehetőség felülvizsgálatra, akkor, ha a bíróság eljárási hibát vétett és ez az ügyben meghozott végzésére is kihatással volt.

2021. jan. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Bizonyítékom nincsen ahogy nekik sincs csak az én aláírásom a kölcsönszerződésen. De viszont ahogy már mondtam az ügyvéd aki írta ezt a szerződést bevallotta, hogy nem látta, hogy történt volna pénz átadás, és az egyik csalónak írásos vallomása van arról, hogy hozzá került az állítólagos pénz. Csak itt ugye az volt a probléma, hogy én hiába mondtam, hogy nem vettem át senkitől sem pénzt, az a szemét mégis azt hazudta, hogy az uzsorás oda adta nekem én meg tovább adtam neki. Ezért inkább neki hitt a bíróság. Az uzsorást sem ítélték el, pedig állítólag magyarországon büntetik ezt. Őt nem is vették elő pl szerződés szegésért, hanem még ő lett a végén a másik áldozat, amikor lehet nem is létezett az a pénz. Felháborítónak tartom, hogy csak azért mert ő az Irigy Hónaljmirigy gitárosa nem vizsgálják ki a vagyoni helyzetét, hogy vajon honnan származhatott az a 15 millió forint amit követel egyrészt, másrészt meg egy igazi üzletember ilyen sok pénzt kétlem, hogy csak úgy oda valakinek, ha van egy kis sütnivalója úgy adja át a pénzét, hogy maradjon valami nyoma, pl bankszámla kivonat az utalásról, vagy legalább egy bizonylat a szerződés mellett. Így csak egy csaló viselkedik, vagy egy trehány milliárdos de kétlem, hogy neki milliárdjai lennének vagy több száz milliója.
2021. jan. 27. 20:02
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem beszélve arról, hogy ragaszkodott volna ahhoz, hogy nekem adja át a pénzt ha már voltam olyan hülye és aláírtam. Látszik, hogy egy csepp becsületesség nincsen ebben az emberben. Egy utolsó féreg, aki így szerez vagyon magának.
2021. jan. 27. 20:06
 7/10 A kérdező kommentje:
Bizonyítsák be ők, hogy történt felém pénz mozgás ha én nem tudom bebizonyítani az ellenkezőjét. Nálam csak egy bizonyíték van, az hogy legatyásodtam és nőnek a terhek az inagtlanjaimon és semmit nem tudok eladni. Engem még kár is ért miattuk és ez a puhapöcs ügyvédem nem akar kérni kártérítést sem. 12 évemet vették el ezek a szemetek.
2021. jan. 27. 20:13
 8/10 anonim ***** válasza:

#3, #4-nek:


Durván összekevered a polgári jogot a büntetővel joggal. XD


Ha ítélet-hozatal előtt új bizonyíték kerül elő, akkor a bíróság pót-nyomozást rendelhet el. Ha egy ügyben már ítélet született, akkor új bizonyíték esetén ismételten feljelentést kell tenni a rendőrségen. Ha az új ügy befolyásolja azt amiben már ítélet született (tévesen), akkor arról a második ügyben eljáró bíróság határoz. Ez például lehet az előző ítélet hatályon kívül helyezése.

2021. jan. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8: Ez mind baromság.
2021. jan. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#8, #9-nek:


Ezt döntse el a kérdező.

2021. jan. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!