Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A büntetőügyek ítélet átminősí...

A büntetőügyek ítélet átminősítése sűrűbb mint a felmentés vagy az is ritka?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam ügyvédismerősömnél felkészítést kérni a tárgyalásomra ami 1 hónap múlva lesz. Kérdeztem tőle, hogy a váderedmményesség itthon tényleg magas 98 %-os azaz, ha 100 vádlott van 98-at elítélnek, 2-tőt felmentenek, tehát ritka a felmentés. Azt mondta, hogy ez igen így van, a magyar jog sajnos ilyen. Azonban azt elfelejtettem megkérdezni, hogy az átminősítés is ritka-e. Mert van, hogy pl.az ügyészség valakit rablásért emel vádat, de a végén a bíróság lopásért ítéli el. Gondolom értitek mire értem.


A váderedményesség magas, a frlmentés ritka.


Viszont az érdekelne engem, hogy amit leírtam egy példát, hogy a bíró egy vádlottat nem arra ítél, amire az ügyész megvádolta, ez is ritka-e vsgy ez már gyakrabb?



2021. jan. 29. 17:52
 1/4 A kérdező kommentje:
Mert ugye a bíró egy tág nagy keret között szabadon mozoghat és nen mindenben ért egyet az ügyészséggel.
2021. jan. 29. 17:54
 2/4 anonim ***** válasza:
Na ügyvéd, még azt sem tudod, hogy a bíróság nem minősít semmit sehova??
2021. jan. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem minősít, de ítélheti másra az Ő meglátása szerint a vádlottat.


Értsd.

Volt, hogy emberöléssel megvádoltak valamit, de a bíróság halált okozó testisértésért ítélte el. Utóbbiért kevesebb szabadságvesztés jár.

2021. jan. 29. 18:35
 4/4 A kérdező kommentje:
*valakit
2021. jan. 29. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!