Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyibe kerülhet a közjegyzői...

Mennyibe kerülhet a közjegyzői díj, egyéb illeték stb (teljes kiadás) a lent leírt esetben?

Figyelt kérdés

Adott egy ház, egy éve vette a párom 2,5M Ft-ért. Szeretnénk osszehazasodni, házasság után babavaro hitelt felvenni, amely összeget a házra költenének. Szeretnénk ha mind a ketten 50-50%ban tulajdonosok lennénk házasság után, hitel felvétel előtt. Eladná nekem a ház felet 500.000 Ft-ért, szeretnénk közjegyzővel inteztetni ezt.


Mennyi költséggel számolhatunk? Úgy tudom házastársak között adásvétel illetekmentes



2021. jan. 31. 15:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Az elajándékozás olcsóbb, úgy tudom (nem értek a témához, de ügyfeleim szokták mondani), szóval lehet ennek is utána néznék.
2021. jan. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

1: az ajándék visszakérhető, nem biztonságos

És itt nem a bizonytalanságról van szó hanem a biztonságról és 10M Ft-rol ami a házra lesz költve illetve 20 év hitelről:)

2021. jan. 31. 16:20
 3/3 anonim ***** válasza:
Az ajándék csak nagyon jó indokkal követelhető vissza. Ha egy 1,75 millió forintot étő tulajdonhányadot vásárolsz 500 ezer forintért, meg lehet támadni az adásvételit, színlelt szerződés címén, és akkor ugyanúgy ajándékozássá minősítik.
2021. febr. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!