Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen hangszint számít...

Milyen hangszint számít csendháborításnak?

Figyelt kérdés
Pénteken jött meg a decibelmérő amit rendeltem, mert kíváncsi voltam pár hangerősségre. Megmértem a "szomszédomat" is, mivel egész éjjel direkt hangoskodik. Egy fa kerítés választ el minket. Az emeleti erkélyen (a kerítéstől úgy 4 méterre van, és a hálószobánkból nyílik) 75-80 dB-es hangszintet mértem szinte folyamatosan. Ez sok? Ezt már lehet nevezni csendháborításnak?

2021. febr. 1. 12:32
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja, azt kifelejtettem, hogy a hangforrás egy kutya. Egész éjjel ugat. Valószínűleg valami mentális problémája van. Már sokan szóltunk neki hogy kellene vele valamit kezdeni, már az utca túlsó oldalán lakókat is zavarja. De ez őt (a tulajt) nem zavarja, szerinte "azért van kutyám hogy ugasson".
2021. febr. 1. 12:34
 2/8 anonim ***** válasza:
71%

A kutya unatkozik vagy fazik. A jegyzonek szolj. Irj. Vagy allatvedoknek.


A belvarosban a tarsashazakban atlag 3-5 lakasban van kutya/kutyak es nincs ugatas folyamatosan ejjel,csak,ha maszkalnak a lepcsohazban.


Neked egy belvarosi garzonba kellene koltoznod,mert az felel meg az elvarasaidnak.

2021. febr. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
97%
Ez decibelt tekintve a tűrhető kategória, azonban csendháborításnál nem nagyon számít a hangerő, az számit hogy a zaj mennyire befolyásol a mindennapi életben, tehát tudsz-e aludni, koncentrálni stb. Szólj a közjegyzőnek ha szép szóra nem változtat a tulaj, egy egész nap ugató kutya már kimeríti a csendháborítás fogalmát.
2021. febr. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%
2021. febr. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
27%
90 decibel felett.
2021. febr. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
55%
A hengerosseg mero vasarlasa helyett nem kellene inkabb elmenned kirandulni a friss levegore? Este meg bekapsz egy magne b6-ot es minden rendben :)
2021. febr. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
35%
Menj el futni a szomszed kutyajaval.
2021. febr. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Jajj, már megint kezdi...
2021. febr. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!