Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megtehetem azt, hogy megváltoz...

Megtehetem azt, hogy megváltoztatom a vezetéknevemet, és a jelenlegi keresztnevem mellé felveszek egy másik utónevet és azt használom, úgy mutatkozok be, úgy írok alá, hogy a középső(jelenlegi) utónevet kihagyom?

Figyelt kérdés

2021. febr. 2. 10:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Lényegtelen mit változtatsz, ugyanúgy névvátoztatásnak számít. Ha engedélyezik, akkor úgy hívathatod magad, amilyenre megváltoztattad a neved.

Bár nem értem minek tartod meg a jelenlegi keresztneved, ha egy másik keresztnéven hívatod magad. Ha eredetileg Kovács Géza vagy, de te Horvát Géza Miklós akarsz lenni, akkor utána az lesz a neved hivatalosan, és hivatalos helyen egyben kell használnod. Hogy nem hivatalos helyen hogy hívatod magad, az senkit nem érdekel.

2021. febr. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Tehát Német László helyett Horváth (László) Béla?
2021. febr. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igen, #2.

Csak anyukám és rajta kívül 1 ismerősöm van, akivel tartom a kapcsolatot, nekik nem akarom azt mondani, hogy most már nem az vagyok, ne gy hívjatok többé.

Nemsokára elköltözök, másoknak, akikkel majd találkozom már az új nevemet mondom, hogy azt használom, de a múltamból, annak a két embernek maradnék az, aki voltam eddig, nem akarom ennyire bekavarni.

Ezért tartom csak meg.

Minden más esetben jelzem majd, hogy a 2.-at használom.

Csak azt nem tudtam, lehet-e 2 dolgot is változtatni.

2021. febr. 2. 10:44
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Akár hármat is lehet. Annyit változtatsz, amennyit akarsz. Csak alkalmazkodni kell a törvényekhez. Tehát a jelenlegi keresztneved is lecserélheted. Értem, hogy ezt nem akarod, csan mondtam.
2021. febr. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Oké, köszi.
2021. febr. 2. 11:07
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor inkább az első keresztnevednek kéne lennie az újnak. Nem kéne magyarázkodni, hogy miért a másodikat használod. Tehát Horváth Béla (László).
2021. febr. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
91%
Csereld le a regi keresztneved is es attol meg anyad es a tesod hivhstcazon a neven. Ok nem rendorok...
2021. febr. 3. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem teheted meg. Megtévesztés, csalás.


A nevedet, legyen vezeték és/vagy keresztnév, csak nyomós indokkal változtathatod meg.

.

1. A születési név megváltoztatása

Magyar állampolgár születési családi és utónevének megváltoztatását – kérelmére – az anyakönyvi szerv (Budapest Főváros Kormányhivatala) engedélyezheti. A születési név megváltoztatására irányuló eljárásban a kérelmező kizárólag a saját vagy kiskorú gyermeke születési nevének megváltoztatását kérelmezheti.

A névváltoztatási kérelmet indokolni kell, azaz, a névváltoztatási szándékot megalapozó okokat és körülményeket a kérelemben fel kell tárni. Amennyiben a kérelem a családi és utónév együttes megváltoztatására irányul (teljes születési név megváltoztatása), a kérelmet a családi név és az utónév vonatkozásában külön meg kell indokolni.

A magyar hagyományoktól eltérő hangzású, magyartalanul képzett név, történelmi név, régies írásmóddal írott családi név felvételét – különös méltánylást érdemlő körülmények kivételével – nem lehet engedélyezni.

Különös méltánylást érdemlő körülményként értékelhető többek között, ha az ügyfél bármely egyenes ági felmenője által viselt családi név felvételének engedélyezését kérelmezi és igazolható a felmenő és a kérelmező közötti családi kapcsolat (családfa felállítás) vagy a kérelmező külföldön hivatalosan nevet változtatott és a külföldi névváltoztatás tényét okirattal tudja igazolni.

.

2021. febr. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Igen megváltoztathatod őket, csak tartsd be a szabályokat és akkor valószínű hogy elfogadják.


Én is nagyon ajánlom, hogy ha a jelenlegi nevedet már nem készülsz használni, akkor az legyen a második utónév, ne az első. MINDENHOL, ahol a teljes neved szerepel bármilyen listában, ott kapásból az első utóneveden fognak szólítani. Sok munkádba kerülne ezt mindig javítgatni.


És az is igaz, hogy a 2 családtagod úgy hív, ahogy akar, a dokumentumaidtól függetlenül. Szóval főleg indokolatlan, hogy a régi keresztneved legyen az első helyen.

2021. febr. 14. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!