Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szülő elhalálozása után, az ő...

Szülő elhalálozása után, az ő nevén lévő bankszámlán lévő összeg is hagyaték részét képezi. De mi van akkor, ha az azon lévő összeg nagyobb része az enyém, mint egyik gyermekéé?

Figyelt kérdés

Többen vagyunk testvérek, plusz az elhunyt házastársa. Az a gondom, hogy én adtam kölcsön neki, hogy majd tudjon venni egy kisebb faházat. De közben elhalálozott. Most a számla zárolva van.

Az az én pénzem, és most ez el lesz ötödölve, mert ennyien vagyunk testvérek. (plusz házastárs, de ő tudja, mi a helyzet)

Mit lehet tenni ez ügyben?



2021. febr. 9. 16:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A hagyatéki eljárás során neked kell azt valahogyan bizonyítanod, hohgy az ott levő pénz tőled van. Erre lehet alkalmas pl. ha átutaltad neki akkor arról egy bizonylat a két számla között, vagy egy pénzkivétel igazolása a te számládról, netán annak megkeresése a számla előzményeiben, hogy mikor lett rá befizetve az az összeg amit te kölcsön adtál. Keress valami módot amivel ezt igazolni tudod és akkor a hagyatékból ezt visszakérheted.
2021. febr. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én bemennék a bankba, és kernek rola egy papírt ami igazol.
2021. febr. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy írták- Hagyatéki tárgyaláson bizonyitanod kell, hogy az összeg a tied, te adtad kölcsön. Az nem bizonyiték ha az élettárs azt mondja, hogy ő tudja. Kérjél a bankodtól igazolást.hogy te utaltad át.
2021. febr. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mit ér az igazolással? Mert szóba azt mondja kölcsön volt? Papír kell róla hogy kölcsön volt, családtag ide vagy oda
2021. febr. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem utaltam, hanem kp adtam. Fogalmam sincs, hogyan bizonyítsam, eszembe sem jutott egyikünknek sem bármit írni, nem egyszer volt ilyen, hogy én adtam kölcsön apámnak 2-3 milliót, aztán ő azt vissza is adta.
2021. febr. 9. 17:23
 6/9 A kérdező kommentje:
Eladta az autóját, abból lett neki nagyobb összege, és ebből ő kifizetett volna engem. De nem kértem, nem volt fontos, itt volt a karácsony, mondtam neki, majd költse el a faházra, és utána majd részletekbe vissza adja.
2021. febr. 9. 17:24
 7/9 A kérdező kommentje:
most ott van a nagyobb összeg, és nekem csak az kell, amit én adtam, a többi nem érdekel.
2021. febr. 9. 17:26
 8/9 A kérdező kommentje:

Elnézést, csak rettenetesen szakadozik az internet, nem tudom egylépésben megírni a kommentemet

De mindegy, nem tudok mit tenni, majd megpróbálok beszélni a tesókkal.

Köszi a válaszokat

2021. febr. 9. 17:28
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha kp-ben adtad is át, ekkora összeg eredetét csak tudod bizonyítani. Pl. kiállítottál egy számlát valakinek, felvetted a baknból a pénzt, stb. Ezen kívül a családtagajidra vagy utalva, hogy rendesek lesznek és nem forgatnak ki:(
2021. febr. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!