Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 17 évnyi együttélés után a...

17 évnyi együttélés után a párom elhalálozott. Én jelenleg is az ő lakásában lakok. A hagyatéki tárgyalás várok, de az még odébb van. Vérszerinti örökökös kitehet e a lakásból?

Figyelt kérdés
2021. febr. 6. 13:45
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
84%
Ha van a lakáson haszonélvezeti jogod, akkor nem. Végrendelet?
2021. febr. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
68%
Ha nincs haszonélvezeti jogod, akkor kitehet. Végrendelet? Ügyvéddel kellene beszélni.
2021. febr. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
Nincs rámiratva haszonélvezeti jog, csak az ingóság fele a végrendeletbe.A lakást a volt párom lánya örökli. De ideiglenesen bevagyok jelentve.
2021. febr. 6. 14:16
 4/36 anonim ***** válasza:
100%
A hagyatéki eljárás után, mikor a lány nevére írják a tulajdoni lapot, sajnos ki kell költöznöd. Őszinte részvétem!
2021. febr. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
71%

Ideiglenes bejelentés sajnos édes kevés. :(

De ha jóban vagy/voltál a "mostoha" lányoddal - szerintem meg tudják beszélni, és megoldást találni a problémádra. (én pl. nagyon jóban vagyok az enyémmel - nem is nevezem mostohának, hanem Mamikámnak hívom - egyszerűen imádom, a legjobb barátnőm, a szó szoros értelmében, és mindent megbeszélünk napi szinten immár több, mint 30 éve)

2021. febr. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%

A bejelentés nem oszt-nem szoroz. Akár ideiglenes, akár állandó. Nem keletkeztet semmiféle jogot.


Ha a végrendeletben örökösként szerepelsz (a ház felére), akkor viszont osztatlan közös tulajdon lesz a lakás a másik örökössel (a lánnyal). Tehát akár mindketten lakhattok ott. Kérdés, hogy jöttök ki...

2021. febr. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
100%
Ja, bocs, félreolvastam.... (6). Azt hittem, az ingatlan fele van beleírva a végrendeletbe, de most látom, hogy csak az ingóság.. akkor storno az előző hsz-om.
2021. febr. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
100%
bejegyzett élettársak voltatok?
2021. febr. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
70%
Szimpla együttélés nem okoz jogalapot. Törvényes együttélés ekkora időtartamban igen. Például egy házasságban 17 év megalapozza a haszonélvezet kérését, valamilyen arányú öröklést is, de jelenleg a jog működése annyira ingatag, hogy nem árt hozzá egy jól érvelő ügyvéd.
2021. febr. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:
Nem nem voltunk bejegyzett élettársi viszonyban. Akkor úgy olvasom sajnos költöznöm kell.
2021. febr. 6. 16:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!