Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 82 eves édesapámat tanúként...

82 eves édesapámat tanúként idézték a szomszéd miatt, köteles elmenni?

Figyelt kérdés

A szomszéd balhézott a feleségével, büntető ugy lett belőle. Apám a szomszédjuk, beideztek tanunak.


82 éves, sok betegsége van, a covid óta, lassan egy éve ki se teszi a lábát a lakásból, mondjuk nem is nagyon tudna.. A közértig nem bír elmenni, nemhogy a bíróságra.


Ráadásul rohadtul nem szeretnénk a szomszéddal rossz viszonyt emiatt. Ki szeretnénk ebből maradni. Plusz infó, hogy apám nem is tud semmit, mivel zárt életet élnek, nem ismerik egymást csak jonapot jonapot és ennyi.


Mi az az indok ilyenkor, amivel távol lehet maradni a tárgyalástol?


2021. febr. 9. 17:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Tudtommal küldhetsz helyette apukád jóváhagyásával pót tanút. Menetét sajnos nem tudom, én is csak általános szinten tudom, hogy létezik ilyen.

Az még biztos, hogy viszont ilyen póttanúskodás csak komoly indokkal elfogadott.

Én ennek utána járnék és egy próbát megérne.

2021. febr. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszi. Miféle pót tanút? Apám sz égvilágon semmit nem tud a szomszédokrol, ha én elmegyek pót tanunak? Én viszont még nem is láttam őket életemben soha. Ennek mi értelme? De azért köszönöm. 😊
2021. febr. 9. 17:50
 3/17 anonim ***** válasza:

[link]


Lap alja.

2021. febr. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Fsms ***** válasza:
100%

Az idézésen rajta van ki a bíró, hívd fel azonnal mond el a helyzetet és kérd a segítséget. Szerintem írásban is tehet tanú vallomást.

Fontos, hogy jelezd , hogy nem cselekvőképes . Ha nem jelzed előállíthatják.

2021. febr. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem tud írásban vallomást tenni, hiszen nem ismeri a szomszédokat, és az ominózus balherol sem tud semmit.
2021. febr. 9. 19:13
 6/17 A kérdező kommentje:
Mármint a köszönésen kívül semmit nem tud róluk.
2021. febr. 9. 19:14
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ez lesz a tanuvallomásában
2021. febr. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

#4-hez: NE azt írd rá hogy nem cselekvőképes, még véletlenül sem, ez nem azt jelenti, hogy nem tud utazni !

"A jogtudományban cselekvőképesség alatt a természetes személynek azt a képességét értjük, hogy cselekedeteivel jogokat és kötelezettségeket szerezhet magának és másoknak."

Ezzel azt mondanád ki az apádról hogy nem beszámítható, nem írhat alá még egy postai elismervényt sem - és ezt igazolni is kell, mert hivatalosan kell valakit cselekvőképtelennek nyilvánítani. Más szót használj, mert a jogi nyelvezetben ennek külön jelentése van!

2021. febr. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm szépen, ismerem a cselekvőkepesseg fogalmát. 😊De köszönöm hogy szóltál. Ez nem került volna bele semmiképpen.
2021. febr. 9. 20:03
 10/17 anonim ***** válasza:
Arra hivatkozol hogy mivel "járvány" van ezért vigyázni kell az idősekre
2021. febr. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!