Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Birtokvédelmi eljárásnak van...

Birtokvédelmi eljárásnak van hatása?

Figyelt kérdés

Felső szomszéd tíz hónapja áztat, omlik a plafon. Már írtam ki pár kérdést ez ügyben de ma betelt a pohár. Leesett a plafonról megint egy fél négyzetméter vakolat. Múlt héten is leszakadt egy darab, és az konkrétan a fejemre esett. :( Közös képviselőn keresztül tudunk csak a lakóval kommunikálni, mert az eddigi telefonszámát lecserélte és az újat nem hajlandó megadni.

Megírtam a birtokvédelmi kérelmet, még nem adtam be.

Kérdés hogy mi fog történni? Kap majd egy ajánlott levelet, amiben lesz egy irgum burgum? Mert azzal én sajnos nem megyek semmire. :( Vagy kijön a jegyző? Mi van, ha nem tud bejutni a lakásba?

Másik dolog, hogy meg kell adni az ingatlan tulajdonosának a nevét, azt pedig nem tudom. Nyilván ki van írva egy név, de egyáltalán nem biztos hogy ő a tulaj, a birtokvédelemnél pedig meg kell adni az ingatlan tulajának nevét, elérhetőségét. Hogyan lehetne ezt kideríteni??? Köszönöm a kulturált válaszokat előre is.



2021. jan. 28. 18:19
 1/4 anonim ***** válasza:
73%

" meg kell adni az ingatlan tulajának nevét, elérhetőségét. Hogyan lehetne ezt kideríteni??? "


Googlet probáltad? Első találat:


[link]

2021. jan. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
58%

Googlen érdemes keresgélni, sok minden van:


Eláztatta a szomszéd, de nem ismeri el? Íme két tipp, hogyan bizonyítsa igazát!

[link]

2021. jan. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ügyfélkapun rá lehet keresni a földhivatali nyilvántartásra, vagy ha bemész a Földhivatalba, ott segítenek is, hogy cím alapján megtaláld a tulajdonost.

Ha szükséges, akkor a jegyző (vagy megbízottja) kimegy személyesen a helyszínre, sőt indokolt esetben, ha nem tárgyal vele a tulajdonos, akkor rendőri felügyelettel fel is törhetik a lakást, hogy egy szerelő elhárítsa a hibát, és a javítás árát adó módjára behajtják, vagy ráterhelik a lakásra.

2021. jan. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2021. jan. 30. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!