Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan bizonyítható a nemi...

Hogyan bizonyítható a nemi erőszak ha az áldozat nem áll ellen?

Figyelt kérdés
A telexen nemrég olvastam erről egy cikket a Kúria szerint kötelesség az ellenállás,de mit tegyen az akit többen megtámadnak halálfélelme van és lefagy?
2021. febr. 10. 09:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%
Akkor azt beleegyezésnek veszik. Üdv Magyarországon!
2021. febr. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
34%
Ha valaki nem tiltakozik, akkor az nem erőszak. Ennyi. Szép is lenne, ha bárki nemi erőszakkal megvádolhatna bárkit akivel lefeküdt, hogy bár hagytam magad, de utólag meggondoltam és mivel nem volt olyan jó, ezért szerintem az nemi erőszak volt.
2021. febr. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%

...az már védekezésre, vagy akaratnyilvánításra képtelen állapot. Akkor nem "kell" ellenálljon. Szóval így is nemi erőszak.

Kb ez olyan, mintha a totál részeg csajtól, akit 5- en megdugtak zsinórban, vagy esetleg akinek pisztolyt nyomnak a homlokához azt kérdeznéd, és miért nem tetszett ellenállni.

Egy büntetőjogász.

2021. febr. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%
3# de hogyan bizonyítható hogy a lány akarata ellenére történt ha pisztollyal kényszerítették, és pl a két támadó azt állítja hogy a lány benne volt a dologban és nem volt kényszerítés?
2021. febr. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Jól írja a 4-es válaszoló adódhatnak olyan szituációk amikor lehetetlen bizonyítani dolgokat.
2021. febr. 10. 10:17
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

4# teljesen jogos, amit kérdezel. A bizonyítás más dolog. Pl a két fickó vallomásait összevetik, minden apró részletre kiterjedő módon. Ha úgy adódik, hazugságvizsgáló is jöhet. Olyan is van, hogy az egyikkel vádalkut kötnek, ha bevallja, hogy pontosan mi történt, stb.

De természetesen én elvi síkon mondtam, hogy attól az még nemi erőszak. Az is, más kérdés, hogy nyilván vannak/ lesznek olyan esetek, amikor a bizonyítás nehéz, vagy nem sikerül.

2021. febr. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
14%
A #3 nem jogász hanem levike.
2021. febr. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

7# köszi. De nagyon nagy ész kombájn lehetsz...😮

Ha gondolod, privát üzenetben elküldöm a jogi diplomám számát. Aztán nyomozd ki, hogy az valós- e...mert az.

2021. febr. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
83%

"Hogyan bizonyítható a nemi erőszak ha az áldozat nem áll ellen?"


Orvos által, ha elmegy utána egyből. Vannak nyomai....

2021. febr. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
7%
#8 ja szakvizsga nincs?
2021. febr. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!