Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valakiről tudom hogy...

Ha valakiről tudom hogy börtönviselt akkor tényleg köteles vagyok ezt magamban tartani emiatt?

Figyelt kérdés

"A becsületsértés esetén helye lehet a valóság bizonyításának, ha a tény állítását, híresztelését, illetve az arra közvetlenül utaló kifejezés használatát a közérdek vagy bárkinek a jogos érdeke indokolja."


Jogos érdekem-e közölni egy barátommal hogy xy régen bűnöző volt így kezelje fenntartásokkal?


2021. febr. 11. 10:22
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Fontos: Nem morálisan, hanem jogilag! Egy bírót sem fogja érdekelni hogy morálisan mi a helyes, ha a jog mást mond.
2021. febr. 11. 10:22
 2/12 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem neked, mint harmadik félnek semmi közöd hozzá, hogy ki mit tud valakiről. Gondolom te sem örülnél ha valaki rólad beszélne másoknak. De az már más dolog, ha például a barátod pl vagyonőrként akarna alkalmazni egy börtönviselt egyént de az ezt elhallgatná az önéletrajzából.
2021. febr. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
14%

Igen, ez nem olyan dolog, amit terjeszthetsz. Jogilag ugyanis ha megkapta érte a büntetését, leülte azt az idöt, amire itélték, akkortól kezdve ez megszünt, mint vétség.


Ebböl következöen ha ezt másnak felemlegeted, az illetö feljelenthet személyiségi jogos megsértése és becsületsértésért.

2021. febr. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

"De az már más dolog, ha például a barátod pl vagyonőrként akarna alkalmazni egy börtönviselt egyént de az ezt elhallgatná az önéletrajzából."


Egyrészt ilyyen post betöltéséhez erkölcsi bizonyítvány szükséges, ahol fel van tüntetve, ha valami kizáró oka van jogilag, másrészt meg a "börtönviselt" sok mindent jelenthez, lopás/rablás, betörés, gyilkosság, családon belüli eröszak, gondatlanságból elkövetett emberölés (pl autóbaleset), sikkasztás és meg egy csomó egyéb vétség, amik egy része nem függ össze azzal, hoyg betölthet-e pl vagyonöri állást. (Lásd baleset okozása)

2021. febr. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Értem.


Hát kár hogy a valóság bizonyítása nem azonnali felmentő ok mint a fejletebb nyugati országokban.

2021. febr. 11. 10:31
 6/12 anonim ***** válasza:
54%
Ennél ez bonyolultabb. Amikor ép közölni akarod, akkor kell megnézni, hogy ép joiogszeru e vagy törvényes e. megeshet ugyanis az az abszurd helyzet, hogy megnézed törvénye e, az, közlöd s kiderult azota modositottak a törvényen s jogszeritlen lett igy te leszell a bunöző. Persze forditva is lehet, kiderul amikor elkövetted akkor még nem volt törvénytelen. ha azóta lett az, az nem számit.
2021. febr. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
17%
Kérdezö: ez a nyugati osztágokban is így van, nem tudom, honnan veszed a téves információt! (ÉN Nyugaton élek, tudom, hogy ott is ez érvényes!)
2021. febr. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%

Engem nagyon meglep 3-as válaszoló érvelése (meg mindenki másé, aki hasonlót ír).


Emlékeztek még Kiss László úszóedző ügyére? Kb. 50 évvel a botrány kirobbanása előtt követett el nemi erőszakot. Bírósági tárgyalás volt, letöltendő börtönbüntetést kapott (igaz nagyon enyhét). Leülte a büntetést, és utána évtizedeken át úszóedző volt, Egerszegi Krisztina edzőjeként mindenki tisztelte és respektálta. Majd hetvenéves korában nyilvánosságra hozták róla ezt és óriási botrány lett.


Ott fel sem merült, hogy személyiségi jogait sértette meg az újság, szóval nem volnék biztos abban, hogy 3-as helyeset írt!


De ha kényes a helyzet, szerintem keress meg egy jogi fórumot. Ilyen piti ügyben talán egy ügyvéd is válaszol a honlapján ingyen. Vagy ha van a munkahelyeden egy jogtanácsos, akkor ő. Itt a gyakorin lehetséges, hogy aki magabiztosan ad jogi "szakvéleményt", az mondjuk taxisofőr és orbitális marhaságot mond.

2021. febr. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Volt főnökömet azért rúgták ki mert elmondta, hogy az egyik alkalmazott szexuális bűnért ült. Jah, szóval a bűnözők védve vannak. De tényleg, nem ilyen bullshit, és nem viccből mondják.
2021. febr. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

8-as: két dolgot keversz!

Az általad említett esetben az adott büncselekmény AKKOR derült ki, amikor nyilvánosságra hozták, azaz a téma aktuális volt.

Ha az illetö ezek után leülte volna a büntetését és AZ UTÁN kezdi valaki újra elöhozni, az ebben az esetben is törvénysértés lenne, és ugyanúgy a személyiségi jogokat sértené!


Amit a 3-as válaszopmban írtam, az nem a személyes véleményem, meg saját érvelésem, hanem a jogban bennfoglalt tények.

2021. febr. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!