Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez valóban egy lehetséges...

Ez valóban egy lehetséges GDPR kiskapu?

Figyelt kérdés

Redditen olvastam hogy sok indie játékfejlesztő azért nem engedélyezi a hagyományos regisztrációt hogy ne kelljen megfelelniük a GDPR-nek. (Pontosabban hogy ne kelljen publikussá tenniük a nevüket, telefonszámukat, lakcímüket hisz ez eléggé veszélyes szerintem is...)


Ezért a hagyományos regisztráció helyett Google/Facebook/Microsoft stb fiókkal való bejelentkezés van csak, így az app kizárólag egy a Google/Facebook/Microsoft stb által generált autentikációs tokent tárol, ami kb így néz ki: 0848c926ff32df991e81f30ce41757f54a3a8b8d (Ez egyedi minden alkalmazáshoz, tehát más játékba/alkalmazásba/weboldalba új token generálódik mielőtt kérdeznéd + nincs lekérve semmi személyes adat a fiókoktól)


Mi a véleményetek erről?

Az hogy etikus/nem etikus kiskaput használni az nem érdekel (Én meg is értem az első bekezdés miatt), hanem ha csak egy token van tárolva és semmi más, akkor máris ki van játszva a GDPR?


2021. febr. 12. 08:28
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Mondjuk ha valaki betudja mesélni egy bírónak hogy pl ez: 76561198017260467

az ő személyes adata, annak megemelném a kalapom :D

2021. febr. 12. 12:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!