Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezzel bűncselekményt követnék el?

Ezzel bűncselekményt követnék el?

Figyelt kérdés

Van egy rottweiler kutyám, akivel megtanítottam azt, hogy ha kiadok egy bizonyos hangot, akkor morogni és hörögni kezd, mint ha támadni akarna. De nem fog támadni, mert arra a "fogd meg"-et tanítottam meg neki, csak morogni, vicsorogni és hörögni fog, elég félelmetes látszatra, de ártalmatlan. Na már most. A postásunk egy bunkó, alkesz barom, akivel már a hócipőm tele van és arra gondoltam, hogy megszivatnám néha. Mikor a kutyánk kisebb volt és ajánlott levelet vettem át már akkor félt tőle, kérte, hogy fogjam meg a kutyát, pedig nem is akarta bántani.


A kérdésem: ha legközelebb jön a postás és a kutyával nyitok kaput neki és a kutyát direkt morogtatom, vicsorogtatom, amitől ő megijed akkor tehet ellenem feljelentést vagy ezzel elkövetek valami bűncselkményt? Tuti, hogy ha elkezdene vicsorogni a kutya pár centire tőle összesz*arná magát az idiótájta.



2021. febr. 13. 10:42
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Van meg ilyen, hogy postas? :))) Ezer eve nem lattam ...
2021. febr. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

339. § (1) Aki olyan kihívóan közösségellenes, erőszakos magatartást tanúsít, amely alkalmas arra, hogy másokban megbotránkozást vagy riadalmat keltsen, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


Szoval igen, ha riogatod a postast, akkor GARAZDASAGOT kovetsz el!!!

2021. febr. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
43%

Fu de rühellem az ilyen embereket.

Szerencse hogy közfeladatot ellátó személy a postás és minde képpen nagyon meg ágnak érte.

Ja meg ottvan azis hogy ninc solyan hogy kizárt dolog mert ismerem a kutyám te!

2021. febr. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!