Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha házkutatás van és lefoglaln...

Ha házkutatás van és lefoglalnak elektronikus eszközöket, csak a gyanusítottól foglalhatnak le vagy a családjától is?

Figyelt kérdés
Nem az a kérdés hogy megteszik-e mert tudjuk hogy megteszik (nemrég volt rá példa), hanem hogy milyen jogon? Pl gyerek feleség nagymama stb eszközét.
2021. febr. 18. 08:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

Mert a tényállás alapján bizonyítási eszköz lehet. Ennyi az indok.

Nem kéne másokat zaklatni kedves zaklatólány

2021. febr. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

WTF? Azért kérdeztem meg a kérdést mert nemrég egy filmrendezőnél házkutatást tartottak és még a gyereke laptopját is lefoglalták. Meg elvileg vittek el mindenkitől mindent. Lemaradtál róla gondolom.


Még csak nem is lány vagyok amúgy :D


Szerintem csak úgy valakitől nem lehet lefoglalni, akkor őt is meg kell gyanusítani előtte és új házkutatást kell tartani ha úgy vélik hogy az adott esetben a családtag bűnpártoló.

2021. febr. 18. 08:51
 3/11 anonim ***** válasza:
65%
Visznek mindent és majd kiválogatják. Szomszédnál voltam hatósági tanú. Minden számítógépet, adathordozót, minden olyat, ami kapcsolódhat. Embereket is viszik válogatás nélkül. Egy bűncselekmény helyszínén voltam, vittek engem is. Kihallgatás után megállapították, semmi közöm a bűncselekményhez és mehettem, többé nem kerestek.
2021. febr. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
59%
Ha te a lopott szajréból veszel egy színes tévét a gyerekednek az még ugyanúgy bizonyíték és lopásból finanszírozott vagyontárgy attól, hogy a gyerekednek vetted. A házkutatás a házra vonatkozik nem arra, hogy kinek a tulajdonában van az ott található eszköz.
2021. febr. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

a gyerekének nincs laptopja.

apucinak van laptopja, amit a gyereke használ. ahhoz, hogy a gyereknek hivatalosan (!!!) legyen egy több százezer forint értékű akármije, ahhoz ajándékozási szerződés kellene. de az nincs. így jogilag minden apucié, így le is foglalják.

2021. febr. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#5 oké de nem csak a laptopját vitték el, a cikkek szerint több mindent nem csak a gyerekétől.


Tegyük fel hogy albérletbe lakok, lakótársam miatt házkutatás van. Elveszik a laptopomat (mert szerintetek ez oké) ami a munkaeszközöm. Ez jogos? Illetve pl 1 hónap miatt fizetés kiesésem van emiatt (hamarabb úgysem adják vissza), esetleg elvesztem az állásom is. Ki fog kártéríteni engem ha kiderül hogy nekem semmi közöm az egészhez? A rendőrség?

2021. febr. 18. 10:26
 7/11 A kérdező kommentje:
A moderátornak amúgy köszönöm hogy moderálta a válaszokból azt a bizonyos személyt, nem tudom ez a kérdés miért húzta fel az agyát neki hogy úgy viselkedett ahogy.
2021. febr. 18. 10:31
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

a lakótársad miatt a TE laptopodat nem fogják elvinni. (kivéve, ha az a lakótársadé, csak te használod)

a házkutatási parancsban pontosan meg van határozva, hogy mit kutatnak.

ebben a konkrét esetben a rendező tulajdonában álló informatikai eszközökre és adathordozókra vonatkozhatott a házkutatás. így került bele a szórásba a gyerek laptopja, feleség telefonja (valószínűleg azt is ő vásárolta, a saját nevére szóló előfizetéssel) stb.


nálunk pl. a feleségem telefonját leszámítva minden elektronikai eszköz, telefon az én nevemen van. amit használok, az egy telefon és egy asztali számítógép, de ha beállítanának azokért a cuccokért amik az én nevemen vannak, akkor vinnének 4 számítógépet, három telefont, három tabletet, és kb. két tucat sd kártyát meg pendrive-ot.

2021. febr. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Tehát ha a felesége telefonja a feleségé lenne papíron is, akkor azt pl. nem vihették volna el?
2021. febr. 18. 10:52
 10/11 A kérdező kommentje:
Amúgy ez az előző válaszokkal ellentétes :D
2021. febr. 18. 10:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!