Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A gondnoknak szükséges ruházat...

A gondnoknak szükséges ruházatot, illetve anyagszert biztositani a gondnokolt részére?

Figyelt kérdés

Részleges gondnokság alatt vagyok, Társadalombiztosítási, szociális és munkanélküli ellátás igénylése, illetve az azzal, valamint a munkaviszonyból és munkaviszony jellegű jogviszonyból származó, annak 50%-át meghaladó jövedelemmel való rendelkezésbe vagyok lekorlátozva szóval a fele jövedelemmel rendelkezek , csak én nem tudok be adni ellátásra kérelmet , mert ebbe is le vagyok korlátozva , illetve nem vagyok egyik ellátásra sem jogosult , és szociális intézménybe vagyok, a gondnokom meg nem intéz nekem jövedelmet.

Vagyonom van , abból szokta fizetni az albérleti dijat ,kaját.

De anyagszert nem nagyon szeretne vásárolni , illetve cipőt se.



2021. febr. 20. 11:18
 1/1 anonim válasza:

Ugyanez a problémám a lányom gondnoka miatt. Más városban, intézetben lakik. A jövedelmével a gondnoka rendelkezik. Ebből fizeti az otthon térítési díját, a többit megtartja magának. A lányom részére járó zsebpénzt sem juttatja el neki.

Ha tönkrement a lányom cipője, papucsa stb., azt nekünk kell finanszírozni.

A régebbi gondnoka néha meglátogatta, vitt neki névnapra csokit.

A mostani azt sem tudja, hogy hívják. Listája van a gondnokoltjairól, onnan próbálja kikeresni, hogy kiről is van szó, ha megkeresem valamilyen ügyben.

2021. febr. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!