Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gyámügy mikortól lat rá a...

Gyámügy mikortól lat rá a gondnokolt számlájára?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Kacifántos a helyzet. Nagynéném kórházban, nem engedik már haza, demenciat és enyhe üldözési mániát állapított meg a pszichiáter nála.

A kérdés az, hogy az ő bankszámláját hogyan és mikortól fogja zárolni a Gyámügy továbbá azt hogy visszamenőleg nézik hogy milyen forgalom volt rajta? Múlt héten voltam bent épp csak felvettek a nyilatkozatot hogy gyámságra szorul, a kórházi szociális munkás javaslatara, és én leszek a gyámja. Semmi papir nincs megírva még, jövő héten jönnek felmérni a lakását.


Köszi és bocs a bő lé miatt.



2017. aug. 24. 23:30
 1/3 anonim ***** válasza:
A Gyámügy nem zárolja a bankszámlát. A bank nem enged hozzáférést meghatalmazás, vagy Bírósági felhatalmazás nélkül. A gyámság alá helyezés elég nehéz, és hosszú bírósági procedúra.
2017. aug. 25. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
1- es: de igen, zárolják. Továbbá létrehoznak egy elkülönített számlát amire a nyugdíjat utaljak. Ezért kérdeztem. Ezek tények, a gyámügy mondta kb egy hete amikor bent voltam elindítani a procedúrát.
2017. aug. 25. 10:15
 3/3 A kérdező kommentje:
Amúgy amikor jönnek felbecsülni az értékeket a lakásban szekrényeket nyithatnak Ki? Mennyire nézhetnek bele a dolgokba?édesapámnak egy csomó értéke van ott, festmények, ezüst holmi,stb, ezért kérdezem mert az ő cuccát nem kéne hogy leltárba vegyék nagynénémével együtt.
2017. aug. 26. 16:29

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!