Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mely országokban van beiktatva...

Mely országokban van beiktatva az abortusz törvény szigorítása? Szerintetek mi célt szolgál a szigorítás?

Figyelt kérdés

Nem rég hallottam, hogy Lengyelországban most szigorítottak a törvényen, ami azt takarja, hogy nem lehet elvetetni a beteg magzatot. Ha eleve hallott, akkor is ki kell hordania az édesanyának,hogy megkeresztelve lehessen eltemetni.

Mennyi rá az esély, hogy Magyarországon is bevezetik ezt a törvényt?

Vajon kinek származik ebből a szigorításból előnye?


Légyszíves normális hangnemben osszátok meg a véleményeteket.


Mindent választ köszönök!



2021. febr. 23. 12:49
 1/6 anonim ***** válasza:
23%
Nem hiszem hogy ez igaz lenne. Mutass forrást róla.
2021. febr. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%

"Mennyi rá az esély, hogy Magyarországon is bevezetik ezt a törvényt?"


Nulla.


Mit hergeled itt az embereket? Európa legliberálisabb abortusztörvénye van nálunk.

2021. febr. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1

Kis millió oldal lehozta ezt a törvényt, nyílván rengetegen felháborodtak és tüntetéseket is szerveztek. Elég beírni ezt a két szót, hogy "lengyel abortusztörvény" és válogathatsz is a cikkek között. Ha egyiknek sem hiszel az már nem az én problémám.

De tessék, ha esetleg valamiért nem tudnád ezt a két szót beírni : [link]



#2

Nem hergelésnek szántam, szimplán érdekel. Sosem voltam nagyon jártas a politikában de ez megragadta a figyelmemet és kíváncsi vagyok a véleményekre.

2021. febr. 23. 13:10
 4/6 anonim ***** válasza:
98%

Magyarországon nem vezetnek be ilyet. Kamunemzethy kormányunknak ilyenek eszébe sem jutnak.


Be hidd hogy bármit tenne a Fidesz abortuszkérdésben.

2021. febr. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
97%

Az abortusz szigorítása egy elég kényes kérdés. Lengyelországban elfogadták, hogy csak a magzat betegségére hivatkozva ne lehessen megszakítani a terhességet. Mondom kényes kérdés, nem akarok bárkit is megbántani, de utána lehet nézni, hogy pl. a Down-kór esetében hányszor állapították meg "biztosra" (ami eleve hülyeség, mert nem ilyen elven működik a szűrése) és ennek ellenére egészséges gyerek született. Továbbá hány olyan eset van, mikor egészséges magzat betegen születik pl. oxigénhiány miatt (elég súlyos állapotba kerülhetnek és ezt nem lehet előre megjósolni). Akkor tekerjük ki a nyakukat gyorsan és dobjuk ki őket a kukába szülés után? Mert ilyen elv alapján igen...

A másik meg arról sosem beszél senki, hogy pl. Lengyelországban mennyire megoldott a beteg gyerekek ellátása, adott esetben az állam hogy oldja meg azt, ha valaki lemond a beteg gyerekről, mennyire megy gördülékenyen az örökbeadás, meg ezer más dolog. Sokkal komplexebben kéne ezt nézni, de nem ítélem el, aki az abortuszt választja beteg magzat esetén, mert ez egy nagyon nehéz helyzet.

Nem feltétlen jó egy ilyen állami szabályozás, mert virágozni fog rövid időn belül a fekete piaca, meg a "házi praktikák".


"Ha eleve hallott, akkor is ki kell hordania az édesanyának,hogy megkeresztelve lehessen eltemetni."

No most, ha méhen belül meghal, akkor mindenhol ki kell hordania az anyjának... Hogy ez művi úton történik-e vagy hüvelyi úton az a magzat méretétől is függ. Ha nem kerül ki a halott magzat a nő szervezetéből, az igen nagy gond lenne.

2021. febr. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Halott babat kihordani? 🙄 ilyen sztem nincs, az nagyon veszelyes!
2021. febr. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!