Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Engedélyezi bármi jogszabály...

Engedélyezi bármi jogszabály a kocsibejáró lebetonozását (kövezését, murvázását), vagy mindenki teljes illegalitásban csinálja?

Figyelt kérdés
Arra a részre gondolok, ami az úttesttől vezet a kapuig. Közterületen elvileg semmit nem lehet építeni, önkormányzati engedély nélkül. Vagy megemlítik valahol kivételként a kocsibejárót?
2021. febr. 24. 05:33
 1/6 anonim ***** válasza:
33%
Azt csinálsz a saját telked előtt amit akarsz amennyiben az nem károsít semmit. Mi önkormányzati engedély nélkül lebetonoztuk a faluban, csak úgy mint a szomszédunk is és a kutya nem szólt érte.
2021. febr. 24. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hát, alapvetően nem csinálhatsz semmit a házad előtti közterületen, engedély nélkül. Ez nem is kérdés.

És igen, tudom, hogy nem foglalkoznak vele hivatalos helyen, de ha valakinek olyanja lenne az önkormányzatnál, akkor megbüntethetne, és mellette kötelezhetne az eredeti állapot visszaállítására.

Ami kérdés, az csak az, hogy konkrétan a kocsibejáróra van-e valami jogszabályi engedély. Nem véleményeket szeretnék (az nekem is van), hanem az adott jogszabály megnevezését.

2021. febr. 24. 06:03
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Mi a véleményed?
2021. febr. 24. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
52%
Nincs külön jogszabály, de nem szólnak bele. Ahogy abba sem, hogy milyen növényeket ültetsz a házad előtti kiskertbe.
2021. febr. 24. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A helyi építési és településképi szabályzat érinti ezt.

Példa a nálunk lévőből: nem lehet túl magas a bejáró, azaz a meglévő járda szintjével egy szintbe kell építeni, hogy ne a járdára folyjon az eső és ne essen orra tőle a gyalogos.

A településképi engedély pedig kötelező minden esetben, amikor közterületet érintő változás van. Ez itt mind ingyenes és eléggé engedékeny.

Úgy vettem észre, hogy ez inkább arra jó, hogy az ember külön engedélyt szerezzen az építésre és azzal a kezében pl. nem jelentheti fel a szomszéd, mert az önkormányzat már hozzájárult. Én mindig megkérem ezt, mert itt sok az unatkozó önkéntes ellenőr.

2021. febr. 24. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, erre nem emlékeztem, hogy ilyen is volt benne, már évekkel ezelőtt olvastam utoljára.
2021. febr. 24. 16:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!