Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy viselnétek ha szigorításo...

Hogy viselnétek ha szigorításokat jelentenének be március 1-től?

Figyelt kérdés

Sajnos több helyről hallottam, hogy OV-t nagyon győzködik a kijárási tilalom kiszélesítésére és a nem létfontosságú üzletek bezárására.


De a közhangulat már igen csak nyitás párti.


Jön a tavasz, ez már sok lenne... Ha a 20:00-05:00 közötti tilalom semmit nem ér, akkor mondjuk egy 18:00-06:00-ig tartó miben lenne jobb? Hogy tudnák egyáltalán betartatni?



2021. febr. 24. 19:48
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
87%

o1g szerintem leszarja.

amíg a csúcsmenő vendéglátóhelyek nem hajlandóak átadni az üzlet helységeiket aprópénzért átadni lölőnek, addig korlátozások lesznek.

vagyis kihozza a maxot ebből a tréből.

2021. febr. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
92%
Én nem tudom, mégis mit várnak egyesek most. Az eddigi korlátozások láthatóan szart sem értek, legalábbis szép statisztika nem lett belőle, viszont az egészségügyi rendszer nincs túlterhelve (flatten the curve, ugye). Hova akarnának szigorítani, főleg az oltás küszöbén? Lassan beoltják a veszélyeztetetteket, onnantól meg aztán mindegy, mekkora az esetszám, hiszen halott már egyre kevesebb lesz. Nyilván az csak egy rossz vicc, hogy majd szeptemberig korlátozás lesz, én arra tippelek, hogy nyárra ez lecseng, mint tavaly, csak most már a szeptemberi újraindulás sem várható.
2021. febr. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
21%
Tamások: menjetek, bulizzatok! Az SBO-n találkozunk ;-)
2021. febr. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
79%
Miért menne bárki egy házibuli után sebésznek?
2021. febr. 25. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
79%

[link]



"Mit miért tesz a kormány?"


Ez már nem kezdődik jól... Enyhén szigorítás szagú

2021. febr. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
67%
#14 Az SBO nem sebészet, hanem sürgősségi :D A covid esetek is ott kezdik hosszú, tömött sorokban.
2021. febr. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:
Portfólióval ovatosan, nagyon elmentek kattintásvadász irányba. Amúgy igen, nemsokára keződik a Kormányinfó, és ott teHET bejelentést Gulyás.
2021. febr. 25. 09:50
 18/36 anonim ***** válasza:
22%

Ha egy CSernobil szintű sugárfertőzés keringene Európa felett, akkor is a buli lenne az elsődleges szempont? Vagy azt már tudjátok, hogy az ionizáló sugárzás káros? A légszennyezettség probémáját is tagadják sokan, pedig rengeteg embernek van egészségkárosodása miatta, sokan halnak bele.

Az UV sugárzás is láthatatlan, mégis felfogják az emberek, hogy leéghetnek tőle, bőrrákot okozhat. Ott is az ajánlasok ellenére sok órát fekszel a napon délben? Miért nem?

Akkor ebben a vírusban mi ennyire bonyolult, amit nem lehet megérteni? Számomra felfoghatatlan, hogy azért, mert nem látjátok a saját szemetekkel, mi folyik a sürgősségi, és covid-osztályokon ebben a percben is, azért egyszerűen figyelmen kívül hagyjátok a problémát. Nem értem.

Kevés embert ismerek személyesen, aki vízbe fulladt, de azért el lehet hinni, hogy a víz alatt megfullad az ember. Pedig az egyéni szabadság korlátozása, amikor kiírják a medencére, hogy "csak úszóknak, mély víz". Ezeregy dolgot tudom mondani, amire szintén lehetne mondani, hogy korlátozva van az ember, de ésszel felfogja, hogy a saját egészsége, élete védelme érdekében van korlátozva. Akkor most ezt miért annyira nehéz felfogni, és elfogadni?

Azért, mert nem a te rokonod halt bele, azért megvonhatod a vállad, és letojhatod? Szerintem nem. Ilyen alapon amikor a szomszéd háza ég, akkor is megvonod a vállad, és nem segítesz, hiszen nem a te házad?

2021. febr. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem március 15 után lesz néhány enyhítés.Gondolom, az este nyolcas kijárási tilalmat eltörlik, az éttermek konditermek stb korlátozott számban kinyithatnak. A Középsulikkal nem tudom mi a terv, az szóba sem került a nemzeti konzultációban sem, ezért én azt gondolom , hogy az a második nyitási periódusba van betervezve, ettől függetlenül persze lehet, hogy 16-tól az is elindul ismét. Meglátjuk.
2021. febr. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
88%

# 18


"Miért nem lehet ezt a két hetet kibírni, hogy laposan tartsuk a görbét?"


Kérdezték sokan ezelőtt 1 évvel. Persze azóta az is kiderült, hogy a görbelaposítás is csak aktuális kampányszöveg volt, mert láthatóan nem az a cél, hanem a korlátozások fenntartása bármi áron egészen addig, amíg 0 COVID-halott lesz. Bármi áron = bárki más meghalhat, belerokkanhat, tönkremehet, csak COVID halott ne legyen.


Éppen ez a baj, hogy nyilván kell valamennyire korlátozni, csak nem kéne átesni a ló túloldalára! Főleg nem kéne olyan korlátozásokat hozni, ami csak nagyot mondásra jó, pl. a 8 órás takarodó ugyan nagyon szigorúan hat meg 50-es éveket idéz, csak épp semmi pozitív hatása nincs.


Az meg a legmélyebb képmutatás, amikor a mérleg egyik oldalára bulizást, a másokra halottakat teszel. Mintha ez ilyen egyszerű képlet lenne és az elmúlt 1 évben csak a bulikról kellett volna lemondania az embereknek. Nem, mert pl. az orvosi ellátások is gyakorlatilag leálltak, tehát ha nem COVID-os vagy vagy nincs sürgősségi problémád, akkor így jártál, majd elhalasztják a vizsgálatokat meg a műtéteket a végtelenségig. A mentális egészség eddig sem érdekelt senkit Magyarországon, nem lep meg, hogy ez nem is lehet érv a COVID halottakkal szemben. A tönkremenő üzletekben sem emberek dolgoztak ugye, nem emberek mennek most tönkre, hiszen a gazdasági mutatók sokak szerint csak statisztikai adatok, nem emberek egzisztenciája függ tőle.


Azt csináljuk, hogy a COVID halottak elkerülése érdekében a létünket a biológia létezésre redukáljuk vissza. Ez bizonyos esetekben még talán elfogadható is lenne, de felvetődnek kérdések: Tényleg olyan veszélyes ez a vírus, mint ahogy a média felfújta és az emberek belelovalták magukat a pánikba? Vagy inkább célzottan kéne intézkedéseket hozni a veszélyeztetettek megvédése érdekében, mint hogy mindent állítsunk le? Illetve a lezáráspártiaktól kérdezem, meddig tartható fent a lezárás mindenféle revízió nélkül? Mert Magyarországon november óta vannak ezek a szabályok és mindig csak azt lehet hallani, hogy "még nem lazíthatunk".


A példáid rosszak, nem alkalmazhatók a jelenlegi helyzetre:

- Légszennyezettség: be van már tiltva a légszennyezés? Egyik napról a másikra betiltották pl. az autózást, "csak egy pár hétre, amíg jobb nem lesz".

- Vízbe fulladás: be van tiltva a fürdés vagy az úszás? Megbüntet a rendőr, ha vízbe megyek? Én nem tudok ilyesmiről.


Akik pedig a lezárás ellen vannak, nem feltétlenül a zéró IQ-s idióták, akik nem értik, hogy egy nem látható dolog vajon hogy tehet károkat. A legtöbb ember tisztában van a vírus veszélyességével, nem laposföldhívő meg vírustagadó, mégis valamiféle diszkussziót lehet kezdeményezni, hogy minden jó-e, ahogy most van. Az a baj, hogy a hozzád hasonló hozzáállásúak most már szinte azt hirdetik, hogy itt valami vitán felül álló dologról van szó.

2021. febr. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!