Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy viselnétek ha szigorításo...

Hogy viselnétek ha szigorításokat jelentenének be március 1-től?

Figyelt kérdés

Sajnos több helyről hallottam, hogy OV-t nagyon győzködik a kijárási tilalom kiszélesítésére és a nem létfontosságú üzletek bezárására.


De a közhangulat már igen csak nyitás párti.


Jön a tavasz, ez már sok lenne... Ha a 20:00-05:00 közötti tilalom semmit nem ér, akkor mondjuk egy 18:00-06:00-ig tartó miben lenne jobb? Hogy tudnák egyáltalán betartatni?



2021. febr. 24. 19:48
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
79%

#16: ne ezt nem tudtam. Azt hittem SeBészeti Osztály. De valójában Sürgősségi Betegellátó Osztály. Én kérek elnézést! :)


Ha ugyan azokkal bulizok, akikkel amúgy is találkozom napközben, akkor nem leszek jobban kitéve a fertőzésnek. Ha új arcokkal találkozom, akkor igen.


Ugyanakkor egy fiatalnak megmondani, hogy maradjon a fenekén - erre még az orosz politika sem képes.

2021. febr. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
71%

A hasát szélesítgesse, hogy vinné már el a koleszterin...


Semmiben nem lenne jobb. Nem gondoltam volna, hogy valaha lesz valami, amit visszasírok korlátozás ügyben, de a tavaly tavaszi előírások sokkal értelmesebbek voltak (szerintem). 15.00kor bezárt minden ami nem élelmiszerbolt, gyógyszertár, drogéria, de alapból mehettél amerre akartál, egészségügyi séta, idős rokon segítése. Na ez utóbbi nálam heti többször is előfordul, 18.00 körül hazaérek, átmegyek a nagymamához, akinek pár hónapja eltört a csuklója és besegítek neki a háztartásban amihez kell. Tőle haza az egyetlen helyi járat 19.57-kor érkezik papíron, 3 percre lakom, koppra vagyok otthon, HA nem késik. Oké, talán egy rendőr elnézne pár perc késést, de eszméletlen nyomasztó ez a stresszes helyzet hogy na vajon most kifogom? Volt 2 barátom, akiknek a vonatuk késett, kisvárosunkban 15 perc késésért egyből 25-25 ezerre vágták meg őket amiről nem is tehettek, innentől kezdve az a véleményem, hogy ez pusztán pénzbehajtás és keménykedés hogy tudd hol a helyed. Minden, csak nem járványkezelés.

Nincs róla párbeszéd, erőből kormányoznak, diktálnak, azt gondolom hogy a kijárásinak nincs haszna, soha senki nem is tudná megindokolni a létjogosultságát, ha a Kaspó Törzs esetleg ilyenre vetemedne, hogy partnerként kezeli az állampolgárokat és megértetni próbálná az intézkedéseket. 19.00-kor zárunk be mindent, de magánrendezvényt 10 főig lehet tartani. Akkor ki a bánatos lelket zavarna az, hogy én a barátaimmal kimennék sétálni este a Duna-partra? Mert nálunk ez volt a szokás, ő 12 órázik, én is 9-17 dolgozom. Ja hogy azért van kijárási, mert a rendőröket pénzbehajtóknak használják, ahelyett hogy a trafikok előtt kialakuló spontán kocsmákat oszlatnák fel, ha már tilos a gyülekezés. Kollektíve büntessünk mindenkit, köszi. Nekem nem ennyire létfontos a koncert, a kocsma, a buli. De az, hogy 4 hónapja a rokonaimon kívül kb. senkivel nem tudok találkozni (beoltott és felgyógyultakkal sem) rettentően rossz, és az is botrány hogy a munkaidőm miatt nagyjából annyit lehet sétálni amíg munkába megyek vagy boltba, illetve hétvégén felülhetek egy biciklire ha engedi az időm. Ja, de legyen kedvem szülni persze, aztán ha esetleg meg is fogan, akkor meg felejtsem el az oltást. Elmehetne a francba már a főnök a hülyeségeivel igazán, vannak bagoly emberek is akik éjszakai ritmusra vannak berendezkedve.

2021. febr. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:
22: a szívemből szóltál!
2021. febr. 25. 13:47
 24/36 anonim ***** válasza:
71%

huszonkettes!


"Volt 2 barátom, akiknek a vonatuk késett, kisvárosunkban 15 perc késésért egyből 25-25 ezerre vágták meg őket amiről nem is tehettek"


És ezért nem büntethettek volna a rendőrök, ha nem ismerik el, és feljelentés lett volna, nekik adtak volna igazat.

2021. febr. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
80%

#22 a #24-nek:

2. vagy 3. napon történt novemberben ahogy bevezették, az állomástól a lakótelep felé egyetlen kivilágított út vezet nálunk, ott szépen lehorgonyoztak és sorra osztogatták a csekkeket. Elején még ki volt képben hogy mit lehet és mit nem, mit lehet és hogyan kidumálni. Szerintem ez tiszta undokság volt, hogy komolyan negyed óra "türelmi idő" nem fért bele. Azt hiszem az indoklás az volt, hogy bevásárolni voltak, nem munkából jöttek. Pedig a jóhiszemű magatartás megvolt, nem rajtuk múlt. De már mindegy.

2021. febr. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:

25/22:


Felénk is pont ugyan ez volt, az első nap, szintén a vasútnál. Csomóan még csak nem is tudtak akkor az intézkedésről, egy valakit ismerek aki perre vitte a dolgot, és neki elengedték a büntetést.

2021. febr. 25. 14:59
 27/36 anonim ***** válasza:
78%
Azért érdekelne, hogy az ilyen rendőr este a szolgálat után hogyan néz tükörbe.
2021. febr. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 everlight ***** válasza:
50%
Már nem igen tudnak min szigorítani,minden csődbe megy így is,a gyáva ingyen élő hiphohonderek biztos örülnének a szigorításnak,de egyszer betelik a pohár.
2021. febr. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 everlight ***** válasza:
100%
Egész napos kijárási tilalom is lehetne,az emberek akkor se tartanák be,nincs is rá kapacitás,hogy betartassák,nem tudnak minden utcába rendőrt állítani non-stop.
2021. febr. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
30%
#28 Az egészségügyesek nagyrésze is örülne a lezárásnak. Ők ugyanúgy dolgoznának, de legalább nem kellene napi több beteget elveszíteni. Ez meg nekik óriási lelki teher. Nem gondolod, hogy nagyobb, mint másoknak a bulihiány?
2021. febr. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!