Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan lenne korrekt az...

Hogyan lenne korrekt az örökség megosztás?

Figyelt kérdés
Az első házasságom felbontásakor nem küzdöttem a közös lakás feléért, hanem "úgymond" ott hagytam a két gyermekünknek, de a volt feleségem nevére került. Most a második házzaságomban is van egy gyermek és ismét van egy lakás. A feleségem szerint nem korrekt, hogy ebből a lakásból örököljenek a volt feleségemtől való gyermekeim. Hogy lenne igazságos?
2021. febr. 25. 11:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Valóban nem korrekt. Ők megkapják majd az előzőt, ha az ex elpatkol, az újtól lévő gyerek meg ezt. Így korrekt. Vagy mindenki mindkettőből örököl, ez is korrekt lenne, de ez szinte biztos, hogy vitát és pereskedést szítana, ezért inkább az első mellett voksolok.
2021. febr. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
95%
Igaza van. Átíratjátok a kölykökre a kecót haszonélvezeti joggal a részetekre és szerintem meg van oldva.
2021. febr. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
#2-nél a tuti megoldás! :)
2021. febr. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!