Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az emberek szerintetek is...

Az emberek szerintetek is alkalmatlanok a modern kommunikációra? Minek osztasz meg valamit a közösségi oldalakon ha cseszel a kommentekre reagálni, amit oda írtak?

Figyelt kérdés
A mai modern kommunikáció (lásd okostelefon, közösségi oldalak, chat programok) több milliárdos üzletág. Mégis a magyar ember tisztelet a kivételnek alkalmatlan a használatára. Gondolok én egyszerű dolgokra. A ?jel nem ismerete. Írsz valamit s miközben aktív napok óta cseszik válaszolni szimpla kérdésre. Vagy megoszt valamit vagy még jobb megosztanak az oldalán egy kedves aranyos dolgot sem egy like, sem egy komment. Az ő megosztásaira dettó nem reagál. Pedig semmi sértő vagy bonyolult komment. Sokan szövegértelmezési gondokkal küszködnek.

2013. ápr. 25. 23:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%
Esetleg nem akar. Nincs már Facebook-om, de amíg volt, addig is csak üzenetváltásra használtam. Le is tiltottam, hogy az én oldalamon megosszanak dolgokat. Üzenetekre meg válaszolok, ha ráérek. Felháborító, hogy embereknek Facebook-on kívül is el tudják magukat foglalni, nem?
2013. ápr. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
93%
Ha az ötszázadik képet kapom nem hogy nem likeolom,meg sem nézem.Ez a rendszer ilyen.Sok információ van,mindenki a maga módján szelektál,ezért soha nem veszem magamra,ha valaki nem reagál.Én sem tudok vagy szeretnék mindig.
2013. ápr. 26. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Pont erről beszélek. Ti is alkalmatlanok vagytok rá. Szövegértési gond sz első. Azt írtam, hogy napokig aktív a Facebookon, szóval itt én szinte Facebook függő személyekről beszélek. Gondolom ti sem szerettek a falhoz beszélni. S ha nem tisztel meg a válaszával, akkor levegőnek néz. Ha kérdeznek, illik válaszolni. Olyan nagy dolog ez? Nem tudom milyen 500 képről beszélsz? Ha ennyit osztasz meg, akkor te időmilliomos vagy. Vedd már a fáradtságot s a bal felső sarokban lévő golyóbist gördítsd le légyszíves! Mégis kinek osztasz meg!? Az ismerőseidnek. Akkor teljesen értelmét veszti ha te üzensz egy viccel pl. s az aláírt kommenteket, amik megjegyzem nem sértőek nem likeolod. 1 kattintás 0.5 secundum.
2013. ápr. 26. 06:44
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Én az említett példáid során nem arra gondolok, hogy alkalmatlanok a modern kommunikációra, hanem egyszerűen felszínesebbek rajta. Aki aktívan bandázik az oldalon, de valakire, valamire nem reagál, azt én úgy vizualizálom, mint ha valaki egy fényes, zsúfolt csili-vili plázában sétál és nem tud betelni a látnivalókkal, odaszól neki valaki, hátranéz "ó, ez csak a Józsi.." nem szól semmit, hanem megy tovább. Hisz kicsi esélyét látom, hogy ha pl. küldesz neki egy vicces képet, akkor a monitor előtt csapkodja a térdét a nevetéstől, de elfelejt legalább egy like-ot nyomni. Szóval ez nem "alkalmatlanság", hanem nemtörődömség.


Én inkább üzenet váltásra, chat-re használom, mint látványos üzenőfalas kommunikációra, és még chat-en is föltűnt, hogy aki személyesen jóbarátom és régen "normálisan" chat-eltünk. Tehát szóltunk, ha valaki elmegy a gép elől, a végén elbúcsúztunk. Azoknál szintúgy előfordul, hogy egyszer csak "eltűnik", b*szik reagálni, végül látom, hogy kilépett.. és később sincs semmi bocsi, vagy "jaj, elment az áram". Nyilván, ha sokan csinálják ezt az ember legyint rá, rosszabb esetben átveszi a szokást, ahogy ő is tette. (Régebben neki is meg volt a véleménye, hogy ez milyen bunkó dolog.)

2013. ápr. 26. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 mustafa33 ***** válasza:
Éppen valahogy szakítani akarok a faszbúkal. Kétnaponta kapcsolom be a gépet, és valóban az alatt 200 újabb marhaságot küldenek, olyat amit el sem olvasnak, csak továbbküldik. na erre nincs szükségem. Viccet lehet mesélni a kocsmában is a haveroknak. ☺
2013. ápr. 27. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 mustafa33 ***** válasza:
* és ebben a 200 ban van 50 sütemény, 30 bébiruha bolt, 50 horgolás.... nekem ☻
2013. ápr. 27. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Alaque ***** válasza:

Kérdező barátom, ha már úgy odavagy a "szövegértelmezésért", akkor elolvashatnád és értelmezhetnéd a kérdésedhez fűzött magyarázatot, mielőtt közzéteszed.


Amúgy meg. Ha én posztolok valamit, nem várom el, hogy valaki folyton az üzenőfalamat bámulva tüstént reagáljon, lájkoljon, kommentáljon, és abból sem csinálok önérzeti kérdést, hogy valaki lájkolja-e az én az ő képeihez fűzött hozzászólásaimat. Én sem lájkolok minden egyes hozzászólást, sőt képet sem, hiába, hogy naponta kapok húsz értesítést, és kerül elém a főoldalra ötszáz darab poszt. Azt lájkolom, ami tetszik, és azt kommentálom, ami gondolatot ébreszt bennem. Az érdektelen hülyeségeket, viccesnek gondolt képeket, rendkívül tartalmas életböcsességeket megfogalmazó idézeteket nem lájkolom, nem is kommentálom, sajnálom, ha ezzel a lelkedbe tiportam.

2013. máj. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló. Köszönöm, hogy megerősítetted a tényt, hogy igazam van. Egyrészt nem ez volt a kérdés. Ne nézz madárnak! Én se likeolok mindent. De látom hogy példát kell írnom erre is. Megosztasz az idővonaladon valami életbölcsességet például. Minek osztod meg ha cseszel reagálni az alatta levő kommentekre. Vagy például ha írsz valakinek valamit s az 1 hétig megoszt minden szart, ahelyett hogy válaszolna, ne mondd hogy nem bosszantana!
2013. máj. 4. 08:21
 9/19 anonim ***** válasza:
96%
Kedves kérdező! Egy agyatlan barom vagy. Nem, nem vagyok egyik korábbi válaszoló sem. Én annak válaszolok, akinek akarok. Nem fogok mindenféle "jelölj léccccccccci meg lájkold az oldalam" színvonalú üzenetre válaszolni, mert nem érdekel. A szövegértési gondok nálad vannak. És rohadtul idegesítő a beképzelt, pökhendi stílusod. Köszönöm, hogy megerősítetted, hogy továbbra sincs kihaló félben a fajtád.
2013. jún. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Idióta!
2013. jún. 18. 07:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!