Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Súlyos testi sértést első...

Súlyos testi sértést első körben sajnos eltitkoltam,lehet még belőle valami?

Figyelt kérdés
Az eset 2020 decemberben történt. Férjem több alkalommal megütött és megrúgott egymás után melynek következtében eltört az egyik ujjam és az arcomon is piros ütésnyomok lettek. Fel akartam jelenteni,de megfenyegetett,hogy ha megteszem akkor még jobban megver,plusz itt a közös gyermekünk,féltettem őt is az esetleges bosszútól. Készítettem fotókat a frissen megvert arcomról és a bedagadt törött ujjamról. Másnap mentem el orvoshoz és a félelem miatt azt hazudtam neki,hogy elestem.(Akkor az arcomon már halványodtak az ütésnyomok,így arról nem készült látlelet,de az ujjamról igen,mert az súlyosan sérült) Sínbe rakták az ujjam,készült róla röntgenfelvétel,és az ambulánslapba esés lett beírva. Azonban a januári kontrollon bevallottam sírva az orvosnak,hogy valójában a férjem okozta ezt a sérülést csak féltem elmondani.Írt egy új ambulánslapot amiben már a bántalmazás szerepel. Februárban ismét bántott,akkor már volt rendőri intézkedés,engem meg mentővel kórházba szállítottak,írtak egy ambulánslapot,de abból nem lett semmi komoly csak bevitték a rendőrségre,aztán elengedték,mert ezúttal csak könnyen sérültem. Sikerült összeszednem a bátorságom és elhatároztam,hogy elválok tőle tényállásos bontóper keretében. szeretném felhasználni bizonyítékként a decemberi bántalmazásról készült fotókat és leleteket is. Ezeket már kinyomtattam és csatolni fogom a válókeresethez. Már bánom,hogy akkor nem jelentettem fel,de sajnos féltem.😞 A februári bántalmazásnál amikor már volt rendőri intézkedés,akkor mondtam nekik az ujjam,de azt mondták akkor kellett volna feljelenteni amikor történt. Mai napig nem gyógyult meg,fáj és el van görbülve. Van rá esély,hogy a válópernél figyelembe vegyék és esetleg eljárást indítsanak ellene vagy ezzel már nem lehet mit kezdeni? Köszönöm.

2021. febr. 26. 12:51
 1/2 anonim válasza:
66%
Ha maradandó sérülésed van, akkor én tennék feljelentést.
2021. febr. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Egyelőre sajnos úgy tűnik maradandó,a gyógytornász azt mondta valószínűleg nem lesz már olyan,mint volt,hajlítani se tudom rendesen.😞 Utána járok a lehetőségeimnek.
2021. febr. 26. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!