Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy 16 éves lány önszántábó...

Ha egy 16 éves lány önszántából lefekszik egy 20-on több éves férfivel, akkor a lány szülei feljelenthetik a férfit kiskorú megrontásáért?

Figyelt kérdés
A kérdés kizárólag a kíváncsiságomra alapul, nem fekszem le kamasz lányokkal. Csak elméletben érdekel mi történhet. Szóval lehetséges? Mik a következmények? 24F

2021. márc. 1. 06:45
 1/8 anonim válasza:
90%
Semmi . Elmúlt 16 szóval szerintem nem büntetik.
2021. márc. 1. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
93%

Szerintem nem.

Én is szexeltem 16 évesen 25 éves sráccal.

2021. márc. 1. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
99%
Magyarországon 14 év a beleegyezési korhatár, kivéve ha az egyik fél a másik tanára, oktatója, edzője, papja stb. Ez utóbbi esetben a hatalmi helyzettel való visszaélés esete forog fenn.
2021. márc. 1. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 subrette ***** válasza:
87%

Feljelenthetik, ha akarják, de eljárás nem fog indulni, mert nem történt bűncselekmény. Magyarországon a belegyezési korhatár 14 év. Felette, ha kölcsönös belegyezéssel történik, akkor bárki bármilyen korúval és neművel szexelhet.

Ha nem beleegyezéssel történne, akkor pedig szexuális erőszak lenne életkortól függetlenül, két felnőtt között is.

Ha megtetszik egy 16 éves, ez ne tartson vissza.

2021. márc. 1. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
96%
Nem.
2021. márc. 1. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
95%

Szexuális visszaélésért esetleg feljelenthetik, de csak ha az idősebb fél tanár, nevelő, vagy más hatalmi vagy befolyási viszonnyal él vissza.

Az áldozatot megbélyegző "megrontás" kifejezést felejtsük már el, ha már a jog is elfelejtette.

2021. márc. 1. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
84%

"Ha megtetszik egy 16 éves, ez ne tartson vissza."


Bár ez egy jogi rovat, de azért azt is érdemes tudni, hogy csak azért mert valami legális, még nem jelenti, hogy feltétlenül jó ötlet.

2021. márc. 1. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
93%
Tizennégy a beleegyezési korhatár. Ha a lány beleegyezésével történik, nincs büntetőjogi felelősségre vonás.
2021. márc. 1. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!