Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Feljelenthetem a férfit?

Feljelenthetem a férfit?

Figyelt kérdés
A 14 éves lányom 3 napja mondta el nekem, hogy barátja van,akkor még 13 éves volt, nagyon fel vagyok háborodva, ugyan is a férfi 26 éves. Azt mondta, 3 hónapja vannak együtt és hogy még nem történt köztük szexuális kapcsolat. Én ezt nem hiszem el, hogy egy felnőtt férfivel nem volt még semmi ennyi idő után. Akkor nem jelentettem fel mert a lányom megígérte nekem,hogy megszakítják egymással a kapcsolatot,de ma lebukott. A hapsiról nem tudok semmit mert a lányom nem hajlandó beszélni róla. Tehetek valamit? Börtönbe szeretném juttatni mert egy ilyennek itt nincs helye! Ki tudja még hány kislányt rontott meg.

2015. jan. 10. 21:21
1 2
 1/11 szántóvető ***** válasza:
igen,jelentsd fel.a bizonyítás már nehezebb lesz ha a lányod nem fog ellene vallani.
2015. jan. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hogyan lehetne őt rávenni erre mert hajthatatlan.Ha ő nem vallana ellene nem lehetne börtönbe juttatni?
2015. jan. 10. 22:22
 3/11 anonim ***** válasza:

[link]


Ez szerint a srác nem büntethető. Elhiszem, hogy rosszul esik, de attól, hogy a lányod ilyen felelőtlen kis liba, a törvények nem változnak. Így utólag meg már nehéz lenne bizonyítani, hogy 14 éves kora előtt történt-e büntetendő cselekmény köztük.

2015. jan. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
én úgy tudtam hogy ez a korhatár 16 év.100% hogy már 14 évre lecsökkentették ezt a határt?mikori ez az oldal amit küldtél érvényes ez?
2015. jan. 10. 22:36
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul tudtad. Eddig is 14 volt a belegyezési korhatár. A régi szabályozás szerint 14 éves fiú vagy lány és 160 éves nő és férfi közötti szexuális kapcsolat nem büntethető.

Az új szabályozás ezt megtartva úgy egészült ki, hogy 12 és 18 között is bármi lehet.

Tehát a beleegyezési korhatár jelenleg 12 év, ha a partner nem több 18-nál.


Általános jogelv, hogyha a büntetőtörvénykönyv változik, a kedvezőbbet kell alkalmazni.

Tehát csak akkor tudod börtönbe juttatni, ha bizonyítást nyer, hogy már 14 éves kora előtt közösültek.

2015. jan. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"Hogyan lehetne őt rávenni erre mert hajthatatlan"


Ha a lányod azt állítja, hogy nem volt nemi kapcsolat, ha nincs se tárgyi bizonyíték, sem tanú rá, és az internet nyilvánossága előtt kijelentetted, hogy bármi áron börtönbe akarod juttatni, akkor nem erőltetném, mert ez veszett ügy, és még nem is biztos, hogy a lányod nem mond igazat.

2015. jan. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%
Ez nem úgy megy, hogy te börtönbe szeretnéd juttatni. Bizonyítani kell, hogy a lány 14 éves kora előtt közösült a férfival vagy volt köztük más jellegű szexuális aktus.
2015. jan. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
70%

Azért kedves anyuka megkérdeznélek téged hogy hogyan néz ki a lányod és hogyan öltözködik?

Sok 14 éves lány teljesen fejlett már,korukat meghazudtoló testük van és full sminkben és kihívó ruhákban járnak.

A csendes 14 éves gyereknek kinéző 14 éveseket nem szokták a fiúk kikezdeni.

2015. jan. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ez nem újkeletű dolog... amikor 13 éves volta egy lány osztálytársamnak 20 éves csávója volt...

És az iskola elött lazán smároltak meg kézen fogva járkálak...

most vagyok 23 de 3 évvel ezelött se tudtam volna elképzelni hogy van egy 13 éves csajom akivel még smárolgatok is...

2015. febr. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
53%

Nem jelentheted. Vagyis nyugodt szívvel feljelentheted, de a férfi nem büntethető, mivel a korhatárt 12-re "csökkentették" (előtte is 14 volt, 16 sosem volt! Mivel 14 és 18 év között korlátozott cselekvőképességről beszélünk), tehát ha az akkor 13 éves lányod ebbe beleegyezett akkor, amikor ez megtörtént -ha megtörtént- akkor nincs miről beszélni... Ha pedig állítják, hogy nem történt meg akkor sem tudsz mit tenni, mivel ezt már így utólag bizonyítani nem lehet.

Elhiszem, hogy rosszul esik, felháborodhatsz, nyilván utálni fogsz a most következő megjegyzésemért. Nem ismerlek, nem tudom hogyan éltek, de ezek szerint a lányodat jobban kellene nevelned. Félreértés ne essék, nem azt mondom, hogy rossz anya vagy. De ha 3 hónapja barátja van egy lánynak és erről nem számolt be a szüleinek ott problémák vannak... értem én, hogy idősebb és valószínű azért nem mondta el, de ha bízna ezt is el merte volna mondani, vagy kiderülhetett volna, hogy vonzódik valakihez (kortól függetlenül).

2015. jún. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!