Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elkaptam egy domaint, amin...

Elkaptam egy domaint, amin régen jogsértő tartalom volt, de én legális tartalmat helyeztem el rajta. Lehet a régi tartalom miatt bajom?

Figyelt kérdés

Ma valaki felkeresett engem a régi tartalom miatt (személyiségi jogot sértett), ez már közel másfél éve nem érhető el az adott domainen.

Amióta a domain a nevemen van, kizárólag legális tartalom van rajta.

Lehet bajom abból, amire az előző tulajdonos használta?


Az érintett domain lejárt, nem hosszabbították meg, és én újra regisztráltam, mert jó név volt. A regisztrációkor nekem nem volt tudomásom arról, hogy az előző tulajdonosa mire használta ezt a nevet, a részemről teljesen jóhiszeműen jártam el.


Az internet archive oldalon és egyes keresőkben még lehet nyoma a régi tartalomnak, de ebből semmit sem vettem át, a jelenlegi tartalom teljesen legális.



2021. márc. 4. 20:16
 1/4 Fsms ***** válasza:
100%
Nem, az előd tevékenységéért nem vagy felelős.
2021. márc. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Remélem, ha gond lesz, tudom bizonyítani, hogy a vitatott tartalmat az előd helyezte el.

Ma telefonon kerestek, szerencsére elég normális volt, ős elmondta, hogy zaklatták, és állítólag az én oldalamról vették a telefonszámát. Én is elmondtam, hogy lejárt ez a név, és újra regisztráltam, meg biztosítottam róla, hogy az adatai már nem szerepelnek rajta.

2021. márc. 4. 20:34
 3/4 Fsms ***** válasza:
A domain regisztrációból látszik, hogy nem te voltál.
2021. márc. 5. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez így megfelelő rendezés, hogy elmondtad neki ezeket.

Ha mégis feljelent, akkor elég az ügyet vizsgáló rendőrnek is elmondani mindezt, meg megmutatni a dokumentet a szerződés kezdetéről, és máris ennyi a részedről.

2021. márc. 5. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!