Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Reptéri vagy határellenőrzésko...

Reptéri vagy határellenőrzéskor lehet olyan, hogy elkérik a telefonomat és átnézik mik vannak rajta? Az alábbi tartalmak miatt kerülhetek bajba?

Figyelt kérdés

Vannak a telefonom katonai indulók, többek között kommunista mozgalmi dalok, valamint a náci Horst-Wessel Lied, muszlim nasheed-ok, és a mein kampf pdf-ben.


Nem vagyok se náci, se kommunista, se terrorista, csak nekem az ilyen zenék is tetszenek, függetlenül attól, hogy milyen ideológiát képviselnek. A Mein Kampf azért van rajta, mert érdekel a XX. századi történelem és úgy gondolom ez is fontos része.


Ha utazgatok Európában lehet bajom Németországban a Horst-Wessel-Lied és a Mein Kampf miatt, Lengyelországban a kommunista indulók miatt vagy egy reptéren a muszlim nasheed-ok miatt.


Egyiket se akarom a hangszóróból üvölttetni, csak nem tudom, hogy mielőtt elindulok itthonról, töröljem-e ezeket a telefonomról.


Van olyan egyébként külföldön, hogy egy rendőr leszólít, hogy hadd nézhesse át, mik vannak a telómon?



2014. nov. 7. 13:42
 1/1 tomala ***** válasza:
100%

1. A telefonodat csak akkor veszik el és nézik meg a tartalmát, ha már gyanúsított vagy, vagy a telefon bűncselekményben játszott szerepet.

2. A Mein Kampf és a katonai indulók birtoklása nem bűncselekmény.

2014. nov. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!