Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Midenhol kötelező közterületi...

Midenhol kötelező közterületi maszkviselés: Az elviteles kávét/ennivalót csak otthon ihatom, ehetem meg?

Figyelt kérdés
Szóval nincs az, hogy egy padra leülve elkortyolgatom a kávét, vagy menet közben betolom a gyrost? Azaz most ezzel együtt tiltva van a közterületi evés, ivás, és dohányzás?

2021. márc. 7. 09:59
 1/5 anonim ***** válasza:
29%

Mivel kozteruleten kotelezo a maszkviseles, hogyan akarsz enni-inni a parkban?


A dohanyzas valami erthetetlen oknal fogva kivetelnek tunik, rendszeresen latom a sok zsenit maszk nelkul a tobbiek pofajaba fujni a fustot, nem is nagy csoda hogy a jarvany szabadon tombol.

2021. márc. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg igen, gyakorlatilag még a rendőrök többsége is leszarja, mert tudják, mekkora baromság.
2021. márc. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én pár hete így csináltam.

Vettem hamburgert és leültem a közeli parkban a padra és ott ettem meg, meg ittam a kólát.

Mászkáltak arra közterületesek is, de nem szóltak semmit.


Ez evés, ivás kivételnek számít, szerintem.

2021. márc. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan edd meg ott, senki nem fog foglalkozni vele.
2021. márc. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
85%
Ha a jogszabályt nézzük, akkor igen, csak otthon vagy más magánterületen ehetsz, ihatsz, dohányozhatsz. Ha a józan észt nézzük, akkor ez nyilván egy baromság, de a koronahiszti a józan észt kb. 1 éve felszámolta. Most is csak azért lett egy ilyen szabály bevezetve, hogy megmutassák, hogy milyen keményen harcolunk a vírus ellen, de csak egy újabb intézkedés, amit alátámasztani semmivel nem tudnak.
2021. márc. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!