Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A kormány azt mondja ingyesen...

A kormány azt mondja ingyesen az internet, a szolgáltató meg azt hogy mégse? Jogileg ez így működik?

Figyelt kérdés

1. hír a főoldalon.

"Sajnálatos módon a Kormány elfelejtett rendelkezni arról, hogy a kedvezmény utólag is megadható. Mivel a március havi számlákat március 1-jén kibocsátottuk, mindez a gyakorlatban az jelenti, hogy előfizetőink ezen díjkedvezményt nem tudják igénybe venni."


2021. márc. 8. 14:00
 1/7 Fsms ***** válasza:
81%
Őszintén, mit vártnál? Akkor is hazudnak, ha kérdeznek.
2021. márc. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez most mi volt? Követtem a kérdést és a válaszokat, Miért tűnt el két hozzászólás és a link a leírásból? Egyébként nekünk is tőlük volt (van) internet de nem hajlandóak elfogadni, érvényesíteni a szerződésbontásunkat. Aztmondták erre nincs lehetőségünk, pedig hűségidőnk sin már náluk. Indokolva ezt a lezárásokkal. Sőt Faxot sem fogadnak már. Úgyhogy még úgy sem tudjuk nekik elküldeni.
2021. márc. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#2 én kértem meg a moderátorokat hogy inkább szedje ki a linket mert nem tudom szabad-e megnevezni a szolgáltatót. Nem szeretném hogy jogilag gond legyen belőle.


Szerintem csak egy hsz tűnt el ami az enyém volt, amiben utaltam a szolgáltatóra. Ha másik is azt nem láttam, lehet ő is megnevezte a szolgáltatót és a moderátor inkább törölte mivel én ugye kértem a link eltávolítását.

2021. márc. 8. 15:00
 4/7 anonim válasza:

Nem lett volna muszáj eltávolítani a linket, ezt nem te írtad hanem ők így semmi bajod nem lett volna. Konkrétan csak bemásoltad amit ők írtak ki az oldalukon, még csak véleményt sem írtál hogy azt meg lehessen támadni.


Kedves kérdező, azért ennyire ne félj ilyen dolgoktól, főleg ha alaptalan.

Ha később meggondolják magukat és törlik a hírt, jóváírják mégis a kormány által elrendelt kedvezményt, akkor sem sértenél semmit a kérdéssel mert tényleg csak tényt közöltél az aktuális szolgáltató oldalán megtalálható információ alapján. Sőt nem is alapján, konkrétan azt...


Amúgy fura ez mert más szolgáltató ebből nem csinál problémát hogy már kiállította a számlát, nekünk van a családban okj-ra járó családtag és amikor november közepén bejelentették nekik meg a középsulisoknak az ingyenes netet, akkor is ki volt állítva a számla és a kövi hónapból vonták le a különbözetet, nem kerestek kibúvót ez alól.


Sőt szerintem minden nagy szolgáltató így tett vagy módosította a számlát az ügyfél beleegyezésével szerintem lehet, tehát elég faramuci ez a hozzáállás ami a te szolgáltatód képvisel.


Ha esetleg áprilisban marad a digitális oktatás, reméljük a kormány majd pontosít a rendeletein hogy ne lehessen kibúvót keresni...

2021. márc. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

amit* a te szolgáltatód képvisel.


Amúgy nálunk digi van gyorsan megnéztem ők hogy csinálják ebben a helyzetben és itt: [link]

Azt írják hogy "Azon előfizetőink, akik eddig nem voltak jogosultak a kedvezményre 2021.03.08. és 2021.03.11. között adhatják le igényeiket."

Tehát adnak rá 4 napot, annyi szerintem bőven elég hogy aki igénybe akarja venni az tudja, és gondolom módosítsák a számlákat.


Telekom meg itt: [link]

Ők meg 10.-től 26-ig tehát 16 napot adnak az ügyfeleiknek erre, és ha jól értelmezem a kövi hónapi számlán lesz jóváírva. Ez is oké szerintem.


Invitel: [link]

Ők is hasonlóképpen csinálják mint a telekom, totál okés a dolog.


Na lényeg ami a lényeg, nem minden netszolgáltató keresi a kiskapukat, sőt hirtelen nem is találtam másikat aki keresné.


Ugyanazt tudom mondani reméljük áprilisban pontosítanak a rendeleteken és eltörlik az ilyen kiskapukat mint a kérdés tárgya.

2021. márc. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ő ahogyan én is voltam a Kiskundorozsmai Szémalom KTV ZRT-nél van. A kiírás után szinte egyből láttam a kérdést.
2021. márc. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

#6/6 ma 17:42


Csóri kérdező direkt kivetette inkább a linket te meg direkt elmondod kikről van szó, mekkora troll vagy xD


Amúgy a kérdésre a válasz: igen szerintem az a szolgáltató talált egy jogi kiskaput és ha nem módosítanak rendeletet akkor ez tök legális (sajnos).

2021. márc. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!