Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Valaki az én e-mailcímemet...

Valaki az én e-mailcímemet adta meg különböző szolgáltatóknak. Milyen szervezettel vegyem fel a kapcsolatot, kik tudnak segíteni ez ügyben? Telefon és egyéb szolgáltatók zaklatnak e-mailben. Részletek lent.

Figyelt kérdés

Az e-mailcímem elég átlagos. Az én e-mailcímemet egy másik ember megadta különböző szolgáltatóknál, azt állítva (szerintem nem rosszakarat, hanem figyelmetlenség miatt), hogy az az ő e-mailcíme.

Így az ő e-mailjei az én postafiókomba érkeznek; mindenféle levél, például rendelésekről, szerződésmódosításról, előfizetésekről.

Az illetővel már próbáltam felvenni a kapcsolatot. Postai levelet is küldtem neki. A lakcíme megvolt az egyik e-mailben.


Ezen kívül az összes érintett szolgáltató felé jeleztem a másik ember tévedését, teljesen részletesen, pontosan elmagyarázva a tényeket, mindezt születési névvel, levelekkel, adatokkal, képernyőkép másolatokkal, stb-vel alátámasztva, indokolva, bizonyítva.


A postai levelemre az illetőtől választ soha nem kaptam.


E-mailcímét ugye nem tudom, mivel ő az én címemről hiszi azt, hogy az övé, tehát a szerződéseken is az én e-mailcímemet szerepelteti.


Az e-mailek azóta is az én postafiókomba érkeznek.


Szerintem nincs joguk a szolgáltatóknak részemre e-maileket küldeni, mivel már többször is jeleztem nekik a fent leírtakat. Mégis jönnek az e-mailek.


Mit mond a jog erről? Mit tudtok ezzel kapcsolatban?


És kihez forduljak vagy milyen szervezethez?


Előre is nagyon köszönöm a segítséget!



2020. szept. 28. 16:22
 1/4 anonim ***** válasza:

gmail-es cím?


Pár napja volt erről egy kérdés, próbáld előszedni.


Nem biztos, hogy rosszindulat. A gmail-es nem veszi figyelembe a címben szereplő pontot. Tehát a z.kovacs és a zkovacs@gmail.com egyformának kezeli... Nem lehet, hogy itt a probléma?

2020. szept. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Jogilag neked van igazad, de ha meg akarod kímélni magadat egy sor felesleges utánajárástól, akkor az alábbiakat teheted:


Regisztrálsz egy új mailcímet, azt használod ezek után, a régit, meg ha tudod, megszünteted, vagy abszolút ignorálod, nem lépsz be többet.

Vagy: minden olyan feladót blokkolsz a meglévődben, ami nem neked szóló tartalmakat küld.

Amúgy gyanítom, hogy semmiféle szándékosság nem volt az illetőben, csak benézte. Te teljesen lelkiismeretesen jártál el, hogy még levélben is megkerested, nem reagált, innentől magára vessen.

2020. szept. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem telefonszámmal volt ugyan ez. Ott meg valaki az én számomat adta meg véletlenül és minden utalásárol, fizujáról, számla egyenlegéről, vásárlásról, közmű számlájáról kaptam az sms-t. Kb 3 hónapba telt mire előszedtem az illetékest a közmű és a szolgáltató segítségével. Egy idős bácsi volt, rosszul látott ezért adott meg más számot véletlenül. Végül nem tudott eleget hálálkodni, hogy megkerestem mert ő meg ugye nem kapta az sms-t és nem tudott semmiről semmit. Előfordul az ilyen
2020. okt. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#1. Sajnos nem találtam meg azt a kérdést, amit említettél.


Az email címekkel szerintem nincs úgy, ahogy fentebb írtad - legalábbis a google leírása alapján, ennek régebben utánanéztünk.


Igen, gmail címről van szó ebben az esetben is.


Pont azt írtam én is, hogy: "szerintem nem rosszakarat, hanem figyelmetlenség miatt".


Bár mivel már postai levélben felvettem vele a kapcsolatot és semmit nem reagált, így ez már kérdéses. Mármint az, hogy jóindulatú-e az illető...


Esetleg meg tudod adni annak a kérdésnek a linkjét, amelyet említettél? Köszi!


#2. Nem csak a névrokonról van szó, hanem a szolgáltatókról, amelyeknek szintén többször jeleztem a tévedést, mégis nekem küldik az illető összes levelét. Nem vonatkozik erre vmi GDPR vagy hasonló?


#3. Értem és köszi, hogy megírtad a tapasztalatodat, de szerintem az kicsit más eset.


Szerintetek a kérdésemben leírt témára nem vonatkozik a GDPR dolog? Lehet, hogy nem is jól írtam le...

2020. okt. 7. 11:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!