Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A megörökölt (és leadózott)...

A megörökölt (és leadózott) tulajdoni hányadom (lakóház 1/4) átruházható-e kiskorú gyermekem javára?

Figyelt kérdés

2021. márc. 11. 17:01
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/81 anonim ***** válasza:
63%
66- akkor gondolkodj, ha ugyanezt a reélis árat magdná a kérdező is (és erre törvényadta joga van-elővásárlásnak hivják) miért akadékoskodik az uncsitesó? Miért nem jó neki a kérdező pénze? Azért mert a "reálisár " elég tág fogalom. Valoszinű van akinek 1-2 millával többet is mrgér a ház. Nem kőbe vésettek az árak. Én mindenhol alkuszok (ez a szakmám) kivéve a kisboltban.Szalonból vadi uj kocsi árából akár 2-3 milla is alkudható pl.
2021. márc. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/81 A kérdező kommentje:
71-es!Respect!!!
2021. márc. 11. 20:14
 73/81 anonim ***** válasza:
28%
pacsi kérdező, még mindig ugyanaz vagyok, ne is reménykedj benne , hogy tul sok hozzáértőt fogsz itt találni. annyira sötétek, hogy bár ennél részletesebben már csak a kutyámnak próbálnám elmagyarázni, de igy is rendre le vagyok pontozva :(( ez van...
2021. márc. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/81 A kérdező kommentje:
Ne is mondd...!Komolyan nem hittem volna h ennyi az agyhalott ...! :D Bakker,ezek szerint a kommentelők elég nagy hányadának fogalma sincs h mit miről ír,de véleményt alkot!
2021. márc. 11. 20:21
 75/81 anonim ***** válasza:
75%
igen,igy van és ez elég félelmetes...
2021. márc. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/81 A kérdező kommentje:
Sajnálom!Ez olyasmi mint amikor Jézi a vizen járt.Komment:Nézd a Köcsög,még úszni se' tud! :D
2021. márc. 11. 20:29
 77/81 anonim válasza:
82%

Ugyanilyen esetet láttam, ott 2 éves polgári per árán nyert a társtulajdonos a "vevővel" szemben. Ebben az esetben az úriember már becuccolni akart, mikor kiderült, hogy az egyik örökös eladná a részét, de a másik tulajdonos nem tud róla. (Náluk 10M difi volt a papíros és a valós ár között.) A társtulajdonos azonnal élni akart az elővásárlási jogával, de akkor hirtelen drágább lett. A per végén el kellett fogadja a sumákoló tulaj a papíros árat és mindenki mással együtt ki lett zárva az ingatlanból.

Az igazi bukta a végén derült ki: egy haverja lett volna a vevő, aki annyira tutinak érezte az üzletet, hogy zsebbe kifizette már a 10M-t, amit a sumák tulaj elvert a per előtt vagy alatt, és nem volt miből visszafizetnie. A barátságnak vége lett, ugrott az örökség is. A nyertes fél meg egy hitellel és jó pár ősz hajszállal lett gazdagabb.

2021. márc. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/81 anonim ***** válasza:
82%
A nyertes fél meg egy hitellel és jó pár ősz hajszállal lett gazdagabb.- meg egy jó vétellel.
2021. márc. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/81 anonim ***** válasza:
68%
Meg szétment idegrendszerrel néha.
2021. márc. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/81 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat!Tanulságos volt! :)
2021. márc. 12. 19:14
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!