Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elfogatóparancs online zaklatá...

Elfogatóparancs online zaklatásért lehetséges? Többi Lent ( Elmélet)

Figyelt kérdés
Kiváncsi vagyok: Tegyük fel mondjuk egy ember Ázsiában él és a Facebook-on kamuprofilról küldözget zaklató üzeneteket egy számára ismeretlen amerikai állampolgárnak. Ha az amerikai ezt megélegeli és feljelenti tegyük fel: Floridában és a Floridai hatóságok kinyomozzák a Facebook-tól a profil IP címét. Megtehetik, hogy elfogató parancsot adnak ki a trollkodó országában ő ellene? Vagy túl sok NCIS-t néztem?

2021. márc. 11. 19:02
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Valóságból:

Családnak eltűnt a lánya, bekerültek a médiába stb. Majd jött egy e-mail, hogy ha fizetnek, akkor kapnak infót, mert megvan az elrablók hangfelvétele. Küldtek egy rövidebb mintát, de arról kiderült, hogy egy sorozatból van, a küldő nyilván csak a pénzre ment. Lenyomozták, hogy orosz gépről jött, így nem tudtak tenni semmit se ellene (főleg, hogy utalás nem történt).

2021. márc. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Tejóég, komolyan nem foglalkoztak ezzel? Ezért simán lecsukhatnák. De egyébként olvasgattam és például említhetnénk Amanda Todd esetét. Kanadában élt a lány akit egy holland férfi zaklatott online. Sosem találkoztak. A holland férfit még is egy és negyedév múlva letartóztatták.
2021. márc. 12. 18:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!