Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bérelt lakásban készíthetek...

Bérelt lakásban készíthetek felvételt, amelyben én lakom? A főbérlő nem akar paprt írni a pénz átvételről, így kénytelen vagyok videó felvételt készíteni róla. Jogsértő ez?

Figyelt kérdés
nem teszem ki sehova, csak hogy nekem meglegyen.

2021. márc. 12. 20:30
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

A beleegyezése nélkül nem készíthetsz felvételt, ha netán készítenél, nem használhatod fel, viszont ha az illetö feljelent, akkor még meg is büntetnek!


Ne készpénzben fizess, hanem utald át, akkor egyértelmüen van nyoma.


Ha meg nincs szerzödés, akkor nem sok értelme van reménykedni abban, hogy nem leszel átverve egyéb téren is.

2021. márc. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
van szerződés és a készpénzes fizetéshez ragaszkodik. az én átvételi elismervényme nem hajlandó aláírni.
2021. márc. 12. 20:43
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Addig semmi esetre sem fizess, amíg nincs róla nyugta. MEg leghyen két független tanu, aki igazolja a pénz átadását.

Ha mindenféle elismervény nélkül fizetsz, akkor nyugodtan kérheti újra akárhányszor, mert nem tudod bizonyítani.

2021. márc. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%

Le van irva a szerziben a fizetes napja?


Kuldess egy uzenetet vele,h “Ma megkatam a penzt marcius hora. ““Es igy tovabb a tobbi fizetesnel. Ebbe bele fog menni. Ez torvenyes. Ez szerintem jo megoldas a helyzetedre.



(A videod nem. De gondolom azt hiszed,h keri megegyszer. Akkor meg tudod mutatni neki,h mar odaaadtad. Akkor viszont neki joga lesz feljelenteni teged. Szerintem ne erre alapozz.)

2021. márc. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%

Ez egy szélhámos, hagyd az egészet.

Másrészt az első hülyeséget ír.

Nyugodtan felhasználhatod a felvételt ellene, a gond azzal lesz, hogy majd járkálhatsz a bíróságra.

2021. márc. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
87%

Az igazság középen van...

Illegális felvételt készíteni a hozzájárulása nélkül, és feljelenthet miatta.

Viszont ez nem Amerika, nálunk a bíróságok elfogadják az illegálisan szerzett bizonyítékokat is, ha a bizonyíték megszerzése és felhasználása nem jelent nagyobb érdeksérelmet az egyik félnek, mint a másik félnek jelentene, ha nem fogadná el a bíróság.

2021. márc. 13. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

amennyiben a felvétel egyértelműen bizonyít valamit és az más módon nem bizonyítható, akkor a bíróság elfogadhatja az engedély nélkül készült felvétet is.


egy ilyen helyzetben, ha ő azt állítja, hogy nem adtad át a pénzt, te pedig felvétellel tudod igazolni, hogy megtörtént, akkor a fevétel bizonyító ereje magasabb rendű az ő személyiségi jogánál, hogy megtilthatja a felvétel elkészítését. a jogaival ugyanis tilos visszaélni.


nyilván azért nem akarja aláírni, hogy megkapta a pénzt, mert feketén üzleteltek. így aztán bíróságra menni sem fog a felvétel miatt épp úgy, mint akkor sem, ha nem fizetsz - viszont egy ilyen eleve illegálisan zajló helyzetben bizonyos emberek pláne nem törvényes megoldásokat keresnek. szóval, ha észreveszi, hogy felveszed, vagy nem fizetsz, lehet, hogy erőszakosan fog reagálni, mert fenyegetve érzi miatta magát, illetve mivel az egész ügylet illegális, nincs is semmi legális lehetősége.

2021. márc. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!