Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy lapos Föld-hívő egy 14...

Ha egy lapos Föld-hívő egy 14 éven aluli gyereknek kezdi el magyarázni az elméletét, akkor az nem büntethető?

Figyelt kérdés
Mert például Székely Sándorról is láttam már olyan videót, ahol egy kisgyerekkel távcsőbe nézet, és közben magyaráz neki. Az ilyen dolog nem esik bele valamelyik büntetőjogi kategóriába? Hiszen egyfajta megtévesztésről és félrevezetésről van szó, ami károkat okozhat a szellemi fejlődésben.

2021. márc. 17. 19:39
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:
Ja, és azt ugyebár lehet róla tudni, hogy börtönbe akarják küldeni marihuánatermesztésért. Lehet, hogy többek közt ezért nézegeti a kategóriát. :)
2021. márc. 19. 06:19
 22/39 anonim ***** válasza:
54%
Nem mert egy értelmes 14 éves gyerek valószínűleg tudja hogy a Föld geoid alakú
2021. márc. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 A kérdező kommentje:
22: 14 év alattit írok, az lehet akár 6 éves is. Márpedig akkor még igencsak befolyásolható. A szőr feláll a hátamon, ha belegondolok, hogy a gyerekes laposföldesek hogyan tömik a gyerkőc fejét, hogy amit az iskolában tanítanak, az csak eretnektan.
2021. márc. 21. 11:11
 24/39 anonim ***** válasza:

23


Ja bocs,rosszul olvastam a kérdést.Hat az iskolában majd felvilágosul a gyerek,de lehet már az óvodában is

2021. márc. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 A kérdező kommentje:
24: Azt is elképzeltem, hogy a gyerek földrajzórán közbevág, amikor a tanár magyaráz a gömb földről, majd végül emiatt be kell hívatni a szülőt. Lehet, hogy már meg is esett párszor.
2021. márc. 21. 11:21
 26/39 anonim ***** válasza:
75%

25


Annyit tehetsz hogy felvilágositod a gyerekeket hogy a Föld gömb alakú.Behivni nem hiszem hogy behívnak mert a földrajz tanár úgyis megkérdezné a gyerekeket hogy ezt kitől hallotta és nyilván kiderülne hogy nem tőled hallotta hanem egy féleszűtől

2021. márc. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 A kérdező kommentje:
26: Nem rólam van szó, nincs gyerekem, házas sem vagyok. A kérdésem inkább elméleti jellegű.
2021. márc. 21. 11:27
 28/39 anonim ***** válasza:
69%

#23 Akkor tanárként megnyugtatlak, hogy a Földről úgy tanulnak a gyerekek, hogy megmutatjuk nekik a földgömböt a kezükbe adva, vagy az interneten kisfilmekkel, fényképekkel, szimulációkkal.

Tanítom a gyerekeknek 5. vagy 6. osztályban én is a Föld és Nap, meg a többi égitest helyzetét, mozgását. Amúgy 6. osztályos tananyag, de én plusz órát tartok és van amikor már 5. osztályban volt róla szó. A gyerekek megértik, nem kell aggódnod. A laposföld hívők direkt hülyék.

2021. márc. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
37%

(Egy régebbi válaszoló vagyok :) )


Egy kérdéshez és válaszokhoz picit hasonlító esetet meséltek nekem a minap:

adott egy nagyon-nagyon istenhívő ember, aki ki tudja miért, de biológiatanárnak ment el pályaválasztáskor.


Szentül meg van győződve róla, hogy az ember Ádámtól és Évától származik, és Isten teremtette a semmiből a természetet, az élőlényeket.


Bár szerinte Isten miatt létezik az univerzum, a 14-18 éves korosztálynak normálisan leadja órán az anyagot, hogy "azt tanuljátok meg gyerekek, hogy először csak tengerek voltak, majd megjelent a szárazföld, az első tengeri mikroorganizmusok az evolúció során fejlődtek mindjobban többsejtű organizmusokká, amikből évmilliók-évmilliárdok alatt...."

És leadja a diákoknak, hogy az ember részben a majmok leszármazotta, genetikailag szoros kapcsolatban állunk a többi emberszabásúval és így tovább-és így tovább, de ő maga - hiába ebből kapta a diplomáját - nem hiszi el.

De végülis, így is lehet ezt csinálni.


Kicsit off volt a fenti sztori, de gondoltam, ezt meg kell osztanom, mert érdekes. :)

2021. márc. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 A kérdező kommentje:
29: Tanárként nyilván nem adhat le mást, mint ami az anyagban áll, mert rögtön kirúgnák. Aki pedig már fiatalkorában lapos Föld-hívő lesz, az, ha a tanári pálya mellett dönt, valószínűleg nem fizika- vagy földrajzszakot választ.
2021. márc. 21. 14:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!