Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Büntethető-e az alábbi tevéken...

Büntethető-e az alábbi tevékenység? Zaklatásnak minősül-e?

Figyelt kérdés

Egy csomagot szeretnék küldeni egy ismerősöm lakására meglepetés gyanánt. Egy könyv, nem is nagy dolog, semmi fenyegető vagy zaklató szöveg nem kerülne mellé. Az illető jogilag nagykorú (20 éves).

Ne próbáljatok lebeszélni légyszi, csak annyit mondjatok, hogy ez jogilag okozhat-e problémát, fel lehet-e jelenteni engem?

(nem vagyunk rosszban, nincs semmilyen távoltartási végzés vagy bármi ilyesmi, két átlagos emberről van szó, csak pár éve volt egy hasonló akcióm, ami a szüleit megijesztette és emiatt kérdem, de az se volt fenyegető vagy ilyesmi, nem egy elborult szexuális ragadozó vagyok :D )



2020. nov. 6. 21:47
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Eleve ez a kérdés gyanússá tesz. Aki normális csomagot akar küldeni, abban nem merül fel ilyen kérdés. Tehát bizonyára valami gyanús, amit nem árulsz el, húzódik meg a háttérben.

Ne zaklass másokat.

2020. nov. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal nem tilos csomagot küldeni másoknak. A zaklatás amúgy ismétlődő tevékenységet jelent, nem egyszeri alkalmat. Valami részletet tényleg nem árultál el, mert ez így, önmagában egy szimpla csomagküldés.
2020. nov. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Ahogy az 1es írja. Kéretlenül ne küldözgess csomagokat, mert nem fognak neki örülni.
2020. nov. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahogyan 2-es írta: ha egyetlen alkalommal teszed, akkor nem lehet zaklatásnak tekinteni.


Pár éve miért ijesztette meg a szüleit, hogy csomagot küldtél neki? Mi volt benne? És maga a nő (mert gondolom te férfi vagy és egy nőnek küldenéd a csomagot) annak idején hogyan reagálta le?

2020. nov. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

Jobb válaszokat kapnák, ha leírnád, mi a szitu.

A posta, még a többi tízezer szám hord csomagokat.

Egyik sem zaklatás, és nem is testi sértés.

Egy csomagtól nem ijedek meg, pedig szülő vagyok.

2020. nov. 7. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Egy könyvről lenne szó, történelmi könyv, dokumentumregény (ha létezik ilyen), szóval semmi extra.

Azért ijesztette meg őket, mert nem tudták, hogy ki vagyok.

Egyébként jogos, hogy a kérdés némiképp gyanússá tesz.

2020. nov. 7. 16:02
 7/8 anonim ***** válasza:
75%

"Azért ijesztette meg őket, mert nem tudták, hogy ki vagyok."


Na, ácsi!

De a lány csak tudta, nem? Gondolom, megkérdezték őt, ő meg megmondta ki vagy, és honnan az ismeretség. Mit kell ezen ijedezni?

Vagy a szülei nagyon furák, vagy a lány, ...... vagy te. :-)

2020. nov. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A lány természetesen tudta :D Nem tudom, mit kell ezen ijedezni, nem én ijedtem meg :D
2020. nov. 7. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!