Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szabad ezt csinálnia egy...

Rego0116 kérdése:

Szabad ezt csinálnia egy boltnak? Mit írjak vissza nekik???

Figyelt kérdés
Kinéztem magamnak egy PC, betettem a kosaramba, és megvettem hitellel, így ezzel lefoglaltam. Megcsináltam a hitelre képes ellenőrzést, alkalmas voltam rá, 2 hét múlva közli velem a bolt hogy eladták. Írtak nekem egy ajánlót, hogy milyen gépet vegyek. Azok a gépek drágábbak, kissebb teljesítményűek voltak. Még nem írtam vissza, de szerintem ha én lefoglalok egy terméket, akkor kötelező megtartani nekik. És ha nem szabad ezt csinálniuk akkor mit írjak nekik vissza?

2021. márc. 20. 11:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi a francot jelent az hogy "megvettem hitellel, így ezzel lefoglaltam."?
2021. márc. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
4%

Abban egyetértűen igazad van hogyha lefoglaltad onnantól nem adhatják el. Ha jól tudom ezzel lehet feljelentést tenni de nem vagyok biztos abban hogy ilyenkor mi a teendő.


Amúgy ha csak nem vészhelyzet miatt veszed nem ajánlom hogy hitelből vedd meg😅

2021. márc. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

2013. évi V. törvény XXVI.

6:185. § [Foglaló]

(1) A másik félnek fizetett pénzt akkor lehet foglalónak tekinteni, ha annak fizetésére a kötelezettségvállalás megerősítéseként kerül sor, és ez a rendeltetés a szerződésből egyértelműen kitűnik.


Neked van bármiféle szerződés a kezedben, amivel tudod igazolni, hogy te foglalót fizettél be egy termékre? A kérdésből úgy sejtem hogy nincs, így jogod sincs mire reklamálni.

2021. márc. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
46%
Egy gyökér vagy aki csak bekattintka hogy elolvasta az ÁSZF-et. Olvass ahelyett hogy kérdést írsz ki ide. Hiteles csóró
2021. márc. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mondjuk ezt a trükköt én is megfigyeltem már más boltoknál, hogy olcsóbb. Aztán várni kell éveket a a termékre, vagy drágább és gagyibb.

Főleg ha + kedvezményed is lett volna.

2021. márc. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nem fizettél foglalót így a követelés alaptalan
2021. márc. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!