Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Most ha tanúként idéznek és...

Most ha tanúként idéznek és nincs bizonyítékod, akkor hazudni kell, vagy mit kell csinálni?

Figyelt kérdés

Mert ha elmondod az igazat, nincs bizonyítékod, letagadják, akkor még téged vesznek elő hamis tanúzásért, hamis vádért, meg rágalmazással is fenyegettek.


Most akkor ilyenkor mi van, mit kell csinálni? Hazudni, tagadni, azt mondani, hogy nem tudom... Vagy mit várnak, mindent kép és hang felvétellel támasszak alá...


Komolyan nem értem ezt az egészet. Akkor cseszel rá, ha az igazat mondod tanúként, amiről kérdeznek. Ráadásul kérdezgettek stb., mint ha csak beszélgetnénk, én válaszoltam... Azt sem volt, hogy én nem akarok, azt mondta, azt nem lehet. Szóval legközelebb, ha tanú leszek: nem tudom, nem emlékszem, nem akarok rá válaszolni?


2021. márc. 2. 20:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul tudod. Ha hazudsz akkor vesznek elő hamis tanúzásért.
2021. márc. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

De ő letagadja, hogy nyilván nem úgy volt, neked nincs bozonyítékod... Felvételed...


Mondjuk az jó tanács, hogy a zsaruknak a lehető legkevesebbet kell mondani, vagy nem mondani semmit... De engem nem engedtek lerázni, hogy kötelező válaszolnom, meg majd ő eldönti, hpgy ez ide tartozik, meg milyen részletesen... Nagyon tömören, csak a legkevesebbet.

2021. márc. 2. 20:53
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Tanúként az igazat kell mondanod.
2021. márc. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Zaklatólány...
2021. márc. 3. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mit kell ezen túlbonyolítani, kérdező.

Elmondod amit tudsz és kész, ha kevés akkor így jártak, nem kapsz semmit.

2021. márc. 3. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha tanú vagy akkor nincs hamis vád, te nem vádolsz semmit. A hamis vád az amikor valaki tudatosan hamisan vádol valakit.

Neked tanúként mindenképpen az igazat kell mondanod, se többet, se kevesebbet.

2021. márc. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!