Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Igazoltatásnál elegendő...

Igazoltatásnál elegendő felmutatni az igazolványt? Vagy kötelező átadni is? Kinek mi a tapasztalata?Mert a legtöbb helyen a "felmutatni", "bemutatni" szó szerepel a törvényekben Videó+ többi lennt

Figyelt kérdés

Csak azért kérdezem, mert több esetet hallottam, hogy az "igazoltatók" , visszaéltek, hogy náluk van az igazolvány és pl. berepesztették, hogy legyen miért büntetni. 2006 körüli kormányellenes tüntetéseknél bevett szokás volt ez.

Meg végül is ők sem adják át.

Olyanról is hallottam, hogy a két halőr bedobta a horgászvízbe aaz igazolványt, majd eljárást inditottak.


Videó: https://www.youtube.com/watch?v=dD2K9srYqAA


2021. márc. 21. 13:53
 1/4 anonim ***** válasza:
81%

Na, itt igazak a kommentek, oka lehet annak, hogy pár mondatonként van egy vágás. Vagy nem tudta értelmesen elmondani a betanult szöveget, vagy olyat mondott, amit nem kellett volna. Pl. hogy szidta a rendőrök anyját, és ezért szálltak rá. Én már láttam nem egy esetben, hogy rendőrök cigányt igazoltatnak, és ha a cigány normális volt, akkor a rendőrök is normálisak voltak vele. De ha a c. azzal kezdett, hogy "mi a k. anyátokat akartok?", akkor valahogy odalett a jóindulat.

A videón azt mondja az illető, hogy evett. Gondolom, széthajigált belőle egyes dolgokat, esetleg a fehérekre, és valószínűleg ezért mentek oda hozzá, nem azért, mert cigány. Én sokat utazok vonaton, és ha valahol cigányok esznek, ott az ülések meg a padló utána terítve van.

2021. márc. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

1. "válaszoló!


Még véletlenül sem a kérdésre válaszoltál, hanem az egyén gyülöletedet fogalmaztad meg, aminek semi köze nincs a kérdéshez. Ez a lezüllés jellemző erre az oldalra.


ENNEK AZ OLDALNAK ANNYI! Felesleges ide kérdést is kiírni. A fb tematikus csoportokba több az esély, hogy valamiféle normális válasz keletkezzen.

2021. márc. 24. 13:08
 3/4 anonim ***** válasza:

De, a kérdésre válaszoltam, és el is magyaráztam.

A magyarázat lényege az, hogy ha normálisan viselkedsz a rendőrrel, akkor lehetsz cigány is, attól még nem fog bsztatni, szóval nem kell ilyesmitől rettegned, mint ami linkeltél. Sajnálom, ha nem sikerült felfogni.

És nem a gyűlöletemet fogalmaztam meg, mert nem gyűlölöm őket, hanem az ismereteimet. Mivel c-telep mellett lakom, és egy másik településen c-telep mellett dolgozom, így igen sok tapasztalatom van róluk, meg munkám miatt a rendőr-cigány viszonyról is.

A tematikus csoportjaid valószínűleg olyanok lehetnek, akik egymás uszítják a gondolkodó fehér emberek ellen, és kizárnak mindenkit, akik egyenjogúságot szeretnének.

A rendőrnek át kell adni az igazolványt, ezt már kikerestem egyszer a vonatkozó jogszabályból, ami a rendőri eljárásokról szól.

2021. márc. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Röviden: Kötelező átadni.

Az, hogy esetleg valaki ezzel visszaél nem kell hogy átadd az igazolványt. ennyi erővel azt is közölheti - miután lenyomott, megbilincselt. esetleg némi testi kényszert alkalmazott - hogy nem voltál hajlandó igazolni magad.


Szóval ha a rendőr ki akar cseszni veled, akkor megteheti.

2021. márc. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!