Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez internetes zaklatásnak...

Ez internetes zaklatásnak minősül?

Figyelt kérdés

Egy ember ráírt egy lányra, aki vissza is írt neki, és egy pár mondatot beszéltek, úgy hogy élőben még nem látták egymást, és még online se beszéltek soha.

A lány rendszeresen válaszolt, bár elég röviden (igen/nem stb.) és nem nyilvánította ki, hogy neki ez rosszul esik vagy nem akar válaszolgatni.

Egy idő után abbahagyták a beszélgetést, az utolsó üzenetet az írta, aki ráírt a lányra, de az arra már nem válaszolt, és onnantól az ember többet nem írt a lánynak.

A beszélgetés kb. egy óráig tartott kisebb-nagyobb szünetekkel.

Ez kimeríti-e a zaklatás fogalmát? Lehet-e ennek büntetőjogi következménye?



2021. márc. 21. 17:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez mitől lenne zaklatás?
2021. márc. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne ez zaklatás? Ha vissza írt, onnantól kezdve ez már nem lehet zaklatás.
2021. márc. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
17%
Utána meg annyi volt h a lány elkuldte az élő videóját az illetőnek (instagramról beszélünk) aki megkérdezte hogy ezzel mi volt a célja vagy miért tette ezt és erre mar nem válaszolt a lány. Ez valtoztat valamit a helyzeten? Így sem törvénybeütköző a dolog?
2021. márc. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
66%
A Kérdező vagyok csak masik gépről es profilrol irtam
2021. márc. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne törvénybeütköző?

Mégis mi bűnt látsz te ebben?

A kommunikáció nem bűn.

Ha a másik fél kifejezte volna bármi módon, hogy nem kíván kommunikálni, akkor esetleg lehetne gondolkodni ilyesmin, de a te sztoridban semmi törvényellenes nincs - de még csak erkölcstelen se.

Netán nekem most zaklatásnak kéne vennem, hogy itt kommunikálsz?

2021. márc. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
72%
Nem, MÉG nem zaklátás nővel írni.
2021. márc. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
És abból se lehet baj ha egy üzenetet több szóbuborékba írtam, és az ő válasza csak egy üzenet volt?
2021. márc. 21. 21:13
 8/20 anonim ***** válasza:
84%
Te
2021. márc. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
84%
tényleg
2021. márc. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
84%
ennyire
2021. márc. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!