Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hova nyujthatom be karteritesi...

Hova nyujthatom be karteritesi igenyemet, ha nekem tobb szazezer Ft-os karom keletkezett az allam koronavirusos intezkedesei vegett?

Figyelt kérdés
2021. márc. 22. 12:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
24%
xd
2021. márc. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
46%
Semmit. Allj be a sorba es kussolsz. Nem lesz vagyonod es orulni fogsz neki.
2021. márc. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%
Nem tudom komoly-e a kérdés, de ugyanoda, ahova azok nyújthatják be, akiknek többmilliós káruk keletkezett. Ahova csak szeretnéd. Ugyanaz az eredménye ha a szomszédnak nyújtod be, ha a sarki közértbe vagy ha valamelyik állami szervnek.
2021. márc. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
24%
Kósa Viktor Mihálynak!
2021. márc. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

A kerdes termesztesen komoly. Namarmost tegyuk fel etteremlanc tulajdonos vagyok, es nem a covid miatt magatol lett vesztesegem, azokat akiket erint a covid idosek azok amugyse jarnak etterembe. Vesztesegem mondjuk attol lett

hogy pl. at kellett ternem hazhozszallitasos modszerre (felvenni egy plusz futart, kocsit adni ala, stb). Ez nekem minusz.


Vagy mondjuk befizettem valami utazasra ahonnan mar vissza nem kapom a penzem.


De ezer mas modja lehetne, a lenyeg ugyanaz, karom keletkezett. Valakinek felelosseget kene vallalnia erte, elvegre en ha elaztatom a szomszedom egy csotoressel es nincs biztositasom akkor ugyanugy en vagyok a felelos es meg kell fizetnem.

2021. márc. 22. 13:03
 6/12 anonim ***** válasza:
4%

Én csak Off-san kérdezem, hogy az ott dolgozó pincérekből nem lehet ilyenkor futárt csinálni? Vagy ilyenkor szükséges új embereket felvenni?

A másik, hogy van bértámogatás, azt nem igényelted meg?

Harmadik, hogy az utazás esetében az utazási irodánál vagy fogyasztóvédelemnél tudsz panaszt tenni.

Negyedik, a koronavírus miatt meg a Denevéreknél (állítólag) tudsz panaszt tenni.

Szerinted, ezt a vírust annyira akarta bármelyik ország?

2021. márc. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 molnarmarcell21 ***** válasza:
0%
Milyen kár ért, melyik szerződésedet nem tudtad teljesíteni a járvány miatt?
2021. márc. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
17%
Állj be a sorba az összes magyar állampolgár (kivéve nyuggerek) mellé.
2021. márc. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
24%

Te új vagy ebben az országban? Eddig nem Magyaro-on éltél? Ha eddig is itt éltél, akkor továbbra se értem hogyan kérdezhetsz ilyet komolyan. Ki kapott kártérítést ebben az országban akinek bármilyen kára származott egy kormányzati döntés miatt?

Egyébként ha azért áztatod el a szomszédodat mert mondjuk olyan beteg voltál, hogy meg se tudtál mozdulni, vagy földrengés volt és elrepedt a vízvezeték, sorolhatnám... szóval vis major esetben nem kell fizetned semmit. A vírus is ilyesmi. Persze ha nem az lenne, akkor se számíthatnál ettől a kormánytól semmilyen kártérítésre. Ha arra vágysz, akkor költözz nyugatabbra.

2021. márc. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
25%
Tehát ha jól értem, nem ért kár. Ebben az esetben nincs is miért kártérítést benyújtanod. Boldog Karácsonyt!
2021. márc. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!