Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A TAJ számom alapján követhető...

A TAJ számom alapján követhető, hogy milyen egészségügyi intézményekben jártam eddig?

Figyelt kérdés

2021. márc. 24. 19:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen az Eeszt-ből, akinek van hozzáférési engedélye.
2021. márc. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
#1 Köszönöm a választ! Akkor egy kórház simán lekérdezheti, hogy milyen más helyeken jártam már korábban?
2021. márc. 24. 20:03
 3/14 A kérdező kommentje:
Illetve annak van valamilyen nyoma ha ezt lekérdezi vagy ez teljesen nyomtalanul történik?
2021. márc. 24. 20:05
 4/14 anonim ***** válasza:
25%
Biztos valami tök ciki dolog van a háttérben...
2021. márc. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Hozzáférési jogosultságok vannak, nyilván a háziorvos pl mindent lát....
2021. márc. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Naplózza a rendszer az adatlekéréseket. De az nem biztos, hogy te megtudhatod....


[link]

2021. márc. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Le is lehet tiltani, hogy ki mihez férhet hozzá. Ehhez ügyfélkapus elérhetőség kell.
2021. márc. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A TASZ cikket elolvastam és nagyon hasznos volt nekem! Erről a letiltás lehetőségről eddig nem is hallottam. Még nincs ügyfélkapu regisztrációm, de éppen terveztem megcsinálni. Köszi a válasz mindenkinek!
2021. márc. 25. 15:27
 9/14 anonim ***** válasza:
91%

Persze, letilthatod, hogy a téged kezelő orvos lássa az előzményeidet, betegségeidet, korábbi kezeléseidet, ha nem számít neked, hogy hiányos információk alapján hoz döntést rólad! Nyilván az adatvédelem fontosabb az egészségvédelemnél, ugye? Aztán elégedett lehetsz magaddal, hogy jól becsaptad az orvosodat.

Egyébként, az egészségügyi előzményeidet csak az az orvos láthatja, aki éppen kezel, és csak addig, amíg kezel. Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy a szakrendelésen csakis a megjelenésed napján, fekvőbetegként pedig csak a bentfekvésed alatt, és csak azok a doktorok, akik a téged kezelő osztályhoz tartoznak. Akiknek pont elég dolguk van ahhoz, hogy ne a te kórtörténeteddel szórakoztassák magukat. Vagy talán valami híresség vagy? Nyugi, a dokikat akkor sem igazán az izgatja, hogy hol-merre jártál, max, ha köze lehet az állapotodhoz.

Nem orvosok pedig bele sem tudnak nézni az EESZT adataidba, nincs hozzáférésük.

2022. jan. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

"ha nem számít neked, hogy hiányos információk alapján hoz döntést rólad!"


Pont azt szeretném ezzel elérni, hogy ne az előzményeim alapján hozzon döntéseket rólam, hanem a jelenlegi állapotom alapján. végezzen el új vizsgálatokat új vizsgálatokat, stb.

2022. jan. 7. 04:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!