Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Autómosó megoszthat képet az...

Autómosó megoszthat képet az autómról a beleeggyezésem nélkül?

Figyelt kérdés
Elvittem az autómat kitakaríttatni kívül-belül, és a facebookon reklámként feltöltettek róla előtte-utánna referenciafotókat. Mindezt úgy, hogy tökéletesen látszik a rendszám is, és éngem nem is kérdeztek. Negatív hangvételü hozzászólásokat kapott, pl "Legalább ezzel BMW-vel disznókat szállítottak, tehát rendeltetésszerűen használták" Ez kicsit kellemetlen nekem, és ezért felháborodva felhívtam a mosót, és követeltem, hogy távolitsák el a képeket. Azt mondták, hogy joguk van képeket megosztani, de végül mégiscsak leszedték.

2021. márc. 25. 20:13
 1/8 anonim ***** válasza:
18%

Nekem múltkor a bentley continental gt kocsimmal csinálták ugyanezt.

Címet most nem akarok írni, mert reklám lenne, de annyi hogy luxusautómosó, kevés ilyen van pesten.

Kerüljétek el messzire, ezután már csak normál helyre vittem, ott minden rendben volt eddig.

2021. márc. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
A képeket joguk lehet megosztani, de a te személyes adatodat, a rendszámot nem. Alap lenne, hogy azt kitakarják.
2021. márc. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
#1 az enyém nem luxus, csak egy 10éves hármas.
2021. márc. 25. 20:21
 4/8 anonim ***** válasza:
59%

“ Nekem múltkor a bentley continental gt kocsimmal csinálták ugyanezt.

Címet most nem akarok írni, mert reklám lenne, de annyi hogy luxusautómosó, kevés ilyen van pesten.

Kerüljétek el messzire, ezután már csak normál helyre vittem, ott minden rendben volt eddig.”


“Címet most nem akarok írni, mert reklám lenne, de annyi hogy luxusautómosó, kevés ilyen van pesten.“


Aha, de azt leírtad, hogy milyen vagány autócskával tolod😎

2021. márc. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
57%
Én meg a magánrepcsim vittem a mosóba és hát ti ne oda vigyétek,megkarcolták az aranyborítást és eltünt a gyémánt botkormány is.
2021. márc. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
92%
Az ezzel a jogászkodással a baj, hogy "kuncsaftjaként" ezt lehet, hogy nem csinálhatná meg veled... de két méterrel odébb máris bárkmikor: minthogy közterületen tárolod a cuccodat.
2021. márc. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az autódról készült képeket megoszthatják, ha a rendszámát nem mutatják a képeken.
2021. márc. 26. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

"Az ezzel a jogászkodással a baj, hogy "kuncsaftjaként" ezt lehet, hogy nem csinálhatná meg veled... de két méterrel odébb máris bárkmikor: minthogy közterületen tárolod a cuccodat."


Ez nem jogászkodás és NEM, senki nem töltheti fel a rendszámos képet az autódról. Akárhol is fotózta. Ahogyan a többi, személyedhez kapcsolódó adatot sem oszthat meg az engedélyed nélkül senki.

2021. okt. 24. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!