Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Be fog minket jelenteni a...

Be fog minket jelenteni a tulaj? Vagy betud egyáltalán?

Figyelt kérdés

Albérletbe költözünk a kisfiammal (másik város). Tegnap néztük meg a lakást, a mostani bérlő volt csak ott. Ma hívom a tulajt, hogy érdekelne, viszont tartózkodási helyre be kell hogy jelentsen, másképp nem veszik be a gyerekem az ottani oviba. A mostani bérlő nem kért bejelentést, viszont mondott pár dolgot.

Ez egy nagy épület, 4 lakás van ott, mind ugyanezé a tulajé. Elvileg valamikor valamelyik lakás bérlője beakart jelentkezni, a probléma csak a helyrajzi számmal volt...

Szerintetek be tud jelenteni? Vagy beakar majd egyáltalán? Az a baj, hogy nem tudok máshova menni, ez az albérlet fele annyiba kerül mint a többi a városban. Az állandó lakcímünk marad itt az exemnél.


2021. márc. 28. 08:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A bejelentést nem a tulaj intézi, hanem a bérlő.
2021. márc. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Fsms ***** válasza:
50%
Bocs, de ezt csak a főbérlővel tudod tisztázni. Ennyiből nem lehet megmondani.
2021. márc. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Tartózkodási helynek biztos bejelent
2021. márc. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Fsms ***** válasza:
0%

#1 de mint tulajdonos hozzá kell járulnia a bejelentéshez az aláírásával. Tudom csináltam ilyet.

Persze igen a bérlő intézi a belejelentést.

2021. márc. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Bejelenteni lakcímet szokás, nem helyrajzi számot. Mi ez, valami tanya a puszta közepén?
2021. márc. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy ez volt e az eredeti szándékod is, de egy bérleti szerződést mindenképpen kossetek, ez az alap, bár gondolom ezt tudod magadtól is. Ha esetleg nem ismerned, írd meg a Googleba, hogy lakás törvény, az segíthet.

Utolsó, Budapesten is van olyan utca, ahol helyrajzi szám alapján vannak besorolva az ingatlanok, nem kell ehhez tanya...

2021. márc. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ez egy városi főút mellett található épület, van rendes címe is, szóval én sem értettem, hogy esetleg mi lehetett a gond azzal a bejelentéssel. Felhívom ma a tulajt, az a biztos. Természetesen kötünk szerződést is
2021. márc. 28. 10:03
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Tulajnak semmi köze a bejelentéshez, nem kell hozzájárulnia, bérlő a bérleti szerződéssel el tudja intézni, ha lakóépület, amit bérel.


[link]

2021. márc. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Fsms ***** válasza:
0%
#8 adunk ki lakást néhány hónapja jelentkezett be az egyik bérlő. A lakcím bejelentőt, ha a tulaj nem írja alá nem tud bejelentkezni.
2021. márc. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
91%

# 9


Csak akkor, ha a bérleti szerződés nem teljes bizonyító magánokirat vagy közokirat (vagy ha nincs is egyáltalán bérleti szerződés, ami persze nem a legjobb). Egyébként simán be lehet jelentkezni, mivel a bérlő tudja igazolni a lakás feletti jogát.

2021. márc. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!